bip

Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

    godlo

    Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
    w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
    im. Stefana Żeromskiego

    Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

    Slider
                                        Drodzy Uczniowie! 
                                 PSP nr 5 to szkoła dla Was.
                                   Drodzy Rodzice! 
                PSP nr 5 to szkoła dla Waszych dzieci.

    dz

    rodz

    Wiadomości na dzisiaj

    • Dzwonki
    • Polub swoją szkołę na Facebooku !!
    • Ogłoszenia zewnętrzne

    0.  7.05  -   7.50
    1.  8.00  -   8.45
    2.  8.55  -   9.40
    3.  9.50  - 10.35
    4. 10.45 - 11.30
    5. 11.40 - 12.25
    6. 12.45 - 13.30
    7. 13.40 - 14.25
    8. 14.35 - 15.20

    ludzik221

    like it sm

    Daj LIKE IT! "piątce"!

    Ruszamy z profilem Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim - PSP nr 5 na Facebooku.
    Serdecznie zapraszamy do polubienia strony i śledzenia wiadomości z życia szkoły.

     

    compresja m dop chro bez
     Ubezpieczenie dziecka  MOPS  Zagrożenia Przeciwdziałania   Bądź czujny

     

    Aktualności

    • Default
    • Title
    • Date
    • Random

    Nasza szkoła zapewnia

    • Zdrową atmosferę +

      Zdrową atmosferę Naszym głównym celem jest stworzyć szkołę promującą zdrowie, nowoczesną, ograniczającą stres, przyjazną dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz lepiej i skuteczniej Read More
    • Odpowiednią bazę +

      Odpowiednią bazę Przekraczamy progi PSP nr 5. Liczy ona obecnie 654 uczniów, kształcących się w 28 oddziałach. Przyjemną atmosferę naszej placówki tworzą Read More
    • Bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych +

      Bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych Dzieci, które wykazują różnorodne zainteresowania, pragną rozwijać się intelektualnie, artystycznie oraz chcą doskonalić sprawność fizyczną, ruchową, znajdą w naszej szkole Read More
    • Współpracę z rodzicami +

      Współpracę z rodzicami Głównym celem współpracy szkoły z rodzicami jest tworzenie spójnych, bezpiecznych oraz przyjaznych warunków do edukacji i wychowania dziecka. Przewodnicząca - Joanna Read More
    • Wysoki poziom nauczania +

      Wysoki poziom nauczania Nauczyciele uzyskują nowe kompetencje edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze. Stale poszerzają ofertę edukacyjną, pracują nad osiąganiem przez uczniów wysokich wyników w różnych Read More
    • 1

    Oferta szkoły

    ludzik489Naszym głównym celem jest systematyczne tworzenie lepszej, nowoczesnej szkoły dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

    Każde dziecko jest zdolne,
    niech wyniesie ze szkoły tyle, na ile je stać.

    W zmodernizowanym procesie edukacji zapewniamy uczniom optymalne warunki dla wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz różnorodnej aktywności każdego dziecka.
    Realizując cele i treści obowiązujących programów, koncentrujemy się przede wszystkim na potrzebach i możliwościach uczniów, preferujemy cele twórcze, zwłaszcza problemy otwarte, stwarzamy sytuacje do przejawiania twórczych zachowań, zapewniamy warunki sprzyjające do rozwoju zainteresowań i uzdolnień uczniów.
    Za istotne uważamy: stworzenie klimatu zaufania, poczucia swobody i bezpieczeństwa, przeżywania radości i zadowolenia prowadzącego do samoakceptacji.

    2018



    Dbamy o

    • Sprawność fizyczną

      Sprawność fizyczną

      "W zdrowym ciele zdrowy duch!" Motywujemy uczniów do aktywnego udziału w wychowaniu fizycznym, dbając w ten sposób o równowagę między
      Read More
    • Tradycje szkoły

      Tradycje szkoły

      Budujemy tradycje. Decydują one o naszej tożsamości, integrują, wpływają na klimat szkoły, nadają jej niepowtarzalny charakter. W ich utrzymaniu uczestniczy
      Read More
    • Edukację regionalną

      Edukację regionalną

      Słowa C.K. Norwida: "Aby drogę mierzyć przyszłą / Trzeba koniecznie wiedzieć, skąd się wyszło" wyznaczają kierunek naszych działań mających na celu
      Read More
    • Bezpieczeństwo

      Bezpieczeństwo

      Dbamy o higienę pracy, bezpieczeństwo fizyczne dziecka podczas zajęć obowiązkowych, pozalekcyjnych, w czasie przerw. Stwarzamy przyjazny klimat, przeciwdziałamy dyskryminacji i
      Read More

    Sukcesy uczniów

    • 1

    Liga zadaniowa

    • Liga zadaniowa klas IV +

      Liga zadaniowa klas IV REGULAMIN LIGI ZADANIOWEJ KL. IV W konkursie może brać udział każdy uczeń klasy IV. Uczestnictwo w Lidze Zadaniowej zobowiązuje do Read More
    • Liga zadaniowa klas V +

      Liga zadaniowa klas V REGULAMIN LIGI ZADANIOWEJ KL. V W konkursie może brać udział każdy uczeń klasy V. Uczestnictwo w Lidze Zadaniowej zobowiązuje do Read More
    • Liga zadaniowa klas VI +

      Liga zadaniowa klas VI REGULAMIN LIGI ZADANIOWEJ KL. VI 1. W konkursie może brać udział każdy uczeń klasy VI.2. Uczestnictwo w Lidze Zadaniowej zobowiązuje Read More
    • Liga zadaniowa klas VII +

      Liga zadaniowa klas VII REGULAMIN LIGI ZADANIOWEJ KL. VII 1. W konkursie może brać udział każdy uczeń klasy VII.2. Uczestnictwo w Lidze Zadaniowej zobowiązuje Read More
    • Liga zadaniowa klas VIII +

      Liga zadaniowa klas VIII REGULAMIN LIGI ZADANIOWEJ KL. VIII W konkursie może brać udział każdy uczeń klasy VIII. Uczestnictwo w Lidze Zadaniowej zobowiązuje do Read More
    • 1

    MOGK – K

    ludzik274Nasz Ośrodek współpracuje z Poradniami Wad Postawy.

    Oferujemy:

    - komputerowe badanie postawy ciała,
    - naukę ćwiczeń,
    - zajęcia gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej.

    Zapewniamy:

    - fachową opiekę,
    - skuteczną pomoc.

    Największe sukcesy naszych uczniów

    PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

    wmWiktoria Masternak - jest uczennicą klasy 7 c. Lubi się uczyć, poszerzać swoje wiadomości, szczególnie z j. polskiego i matematyki. Należy do grona wzorowych uczennic. 
    Od czwartej klasy otrzymuje stypendium naukowe. W ostatnim półroczu uzyskała średnią ocen 5,79. Interesuje się poezją i chętnie podejmuje samodzielne próby literackie. Gra w piłkę siatkową i ręczną. Od trzech lat uczy się dodatkowo języka hiszpańskiego. Rówieśnicy zawsze mogą liczyć na jej pomoc, wsparcie. Jest kreatywna, wyznacza sobie ambitne cele, podejmuje różnorodne wyzwania, a jednocześnie cechuje ją takt, skromność i wrażliwość.
    Kieruje się słowami S. Hawkinga: "Patrz w gwiazdy, a nie pod nogi. Bądź ciekawski".
    I jakkolwiek trudne wydaje się życie, zawsze jest coś, w czym możesz osiągnąć sukces. Wystarczy tylko, że się nie poddasz.

     


    – wyróżnienie w XXI Międzynarodowym Konkursie Matematycznym - Kangur" (2013),
    – wyróżnienie w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2017),
    – wyróżnienie w XXXIV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (2018),
    – zdobycie tytułu laureata w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016”,
    – dwukrotnie I m. w XI Wojewódzkim Konkursie „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa" (2016, 2017),
    – III m. w dekanalnym etapie XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie" (2017),
    – udział w powiatowym etapie XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego (2016, 2017),
    – udział w powiatowym etapie I Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (2017),
    – II m. (drużynowe) w piłce ręcznej w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego,
    – zakwalifikowanie się do Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” (2017),
    – I m. w szkolnych konkursach poetyckich, m. in. „Prawa dziecka", „Kurs na zdrowie", „Wokół Świąt Bożego Narodzenia", I m. konkursie o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, Wicemistrz Ligi Zadaniowej (kl. V, VI, VII).

    Wiktorię najlepiej charakteryzują słowa napisanego przez nią wiersza: "Rozkładam skrzydła, lecę! /Przede mną tyle możliwości/Przekraczam granice i czas/Jestem tam, gdzie chcę/Docieram do nowych portów/i znowu wyruszam w kolejny rejs!"
    W pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2018 !


    Uczniowie wyróżnieni odznaką "SREBRNA  TARCZA"

    •  Paweł Wróbel 
     - kl. VII a                           
    •  Kamila Rycombel
     - kl. V a
    •  Kinga Choda
     - kl. VII b  
    •  Zuzanna Makarska
     - kl. V b
    •  Wiktoria Masternak
     - kl. VII c  
    •  Filip Sejdziński
     -  kl. V c
    •  Natalia Łapińska
     - kl. VII d  
    •  Maja Zawolik
     -  kl. V d
    •  Bartłomiej Żądło
     - kl. VII e  
    •  Martyna Cieśla
     - kl. IV a
    •  Zuzanna Jedlikowska
     - kl. VI a  
    •  Zuzanna Ziarek,
     - kl. IV b
    •  Magdalena Oksińska
     - kl. VI b  
    •  Filip Markiewicz
     - kl. IV c 
    •  Maria Krzciuk
     - kl. VI c  
    •  Konrad Nowocień
     - kl. IV d
    •  Julia Opałka
     - kl. VI d  
    •  Pola Orzechowska,
     - kl. IV e
         
    • Wiktoria Dzikowska
     - kl. IV f


    Największe sukcesy

    KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

    VI Międzynarodowy Konkurs "Wesołego Alleluja”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXXXIV Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

    Soliści 10-13 lat:

    • II miejsce - srebrna jodła – Martyna Cieśla, kl. IV a

    Jodła Harcerska– soliści:

    • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

    XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie – Natalia Majewska , kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Wyróżnienie – Wiktoria Masternak , kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    Międzynarodowy Konkurs ”Inne spojrzenie”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

    I Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny ”Pamięć jest wielką siłą”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    V Ogólnopolski Konkurs ”Praca górnika i energetyka – oczami dziecka”

    • II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    X Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Przecież każdy pisze wiersze”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XI Ogólnopolski Konkurs „Malowane poezją”

    • Nagroda główna – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XII Ogólnopolski Konkurs Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży "Słowo i Piosenka"

    • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

    XII Ogólnopolski Konkurs Literacki "Okno"

    • III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej - Lipsko 2018

    • Wyróżnienie - Martyna Cieśla, kl. III a

    XIII Ogólnopolski Konkurs Turystyczny na „Najlepszy produkt turystyczny w regionie”

    • I miejsce – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XIV Ogólnopolski Konkurs ”Pocztówka z wakacji”

    • III miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej ”Lipa”

    • Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Laureatka – Julia Serwin, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Laureatka – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

    XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”

    • Laureat – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Finalistka - Kamila Rycombel, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    XLIV Konkurs Rysunkowy Dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Województwa Świętokrzyskiego pn. "Bezpieczny wypoczynek nad wodą"

    • Wyróżnienie - Wiktoria Sierpień, kl. I a, ucz. p. Joanny Zagozdon

    Oddziałowy konkurs „Moja Ojczyzna w Dolinie Kamiennej” oraz wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę"

    • I miejsce – Adam Czuba, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak
    • III miejsce – Julia Sabat, kl. II a, ucz. p. Bożeny Nizielskiej
    • Wyróżnienie – Kacper Głowacz, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak

    Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny "Czas Bożego Narodzenia"

    • I miejsce – Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie - Maja Rola, kl.VI b, ucz. p. Barbary Gadkowskiej

    Ogólnopolski Konkurs Historyczno - Literacki "Dziękuję Ci za Niepodległą. List do …"

    KLASY III – V

    • Wyróżnienie – Jan Krysa, kl. V c, ucz. p. Dagmary Lizner
    • Wyróżnienie – Adam Walczyk, kl. IV f, ucz. p. Dagmary Lizner

    KLASY VI – III gimnazja

    • Wyróżnienie - Antoni Wójcik, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby i p. Renaty Kudełko

    KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

    XXI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie" - Ewangelia wg św. Marka

    • I miejsce – Natalia Łapińska, kl. VII d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
    • Finalista – Adam Michalczyk, kl. VI a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

    I Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

    • Finalistka - Natalia Łapińska, kl. VII d, ucz. p. Edyta Rutkowska
    • Finalistka - Wiktoria Szemraj, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Finalistka - Weronika Gajek, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Finalistka - Julia Opaka, kl. VI d, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Finalista - Antoni Wójcik, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Finalistka - Gabriela Niewadzi, kl. VII b, ucz. p. Doroty Dziubek

    II Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej "W pieśni historia zaklęta"

    • Wyróżnienie – Martyna Cieśla, kl. IV a

    III Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "Songowanie 2018"

    • III miejsce - Martyna Cieśla, kl. IV a, ucz. p. Alicji Musiał

    IV Świętokrzyski Konkurs Plastyczno – Literacki

    • I miejsce – Julia Opałka, kl. VI d, ucz. p. Mirosława Zaremby
    • Wyróżnienie – Julia Grudzień, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    XII Wojewódzki Konkurs ”Moje zrastanie ku pełni człowieczeństwa”

    • I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • I miejsce – Wiktoria Masternak, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu "Nasi sąsiedzi - Żydzi"

    • Laureatka – Julia Grudzień, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Laureatka – Martyna Polak, kl. VII c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"

    • I miejsce – Kamila Rycombel, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • I miejsce – Filip Rachwał, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • II miejsce - Mateusz Ryczkowski, kl. VII, ucz. p. Doroty Dziubek i p. Mirosławy Zaremby
    • Wyróżnienie - Mikołaj Polak, kl. V a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    • Wyróżnienie - Natalia Zaręba, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie - Maja Siemińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek
    • Wyróżnienie - Katarzyna Soboń, kl. IV e, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza

    Wojewódzki Konkurs "Zapomniane akcje Armii Krajowej"

    • Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek

     

    Największe osiągniecia sportowe

    ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

    Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

    •  III miejsce - Konrad Nowocień, kl. IV, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Ogólnopolskie Zawody  Lekkoatletyczne w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego"

    • II miejsce - Maksymilian Krawiec, kl. V a, w skoku w dal - 4,45 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Igor Gierczak, kl. VI c, w rzucie 2 kg piłką lekarską - 12,60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Paweł Wróbel, kl. VII b, w skoku wzwyż - 150 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby

    ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

    IV Świętokrzyska Miniolimpiada Gier i Zabaw klas I – III
    II miejsce - Wiktoria Barańska I a, Nikola Mikołajek I a, Maria Kabała I b, Nicole Detka I c, Magdalena Kubacka I b, Kamil Drzazga I a, Filip Kamiński I a, Dawid Połetek I d, Karol Konat I c, Maciej Starachowski I c, Krystian Lis I a, Stefania Jędrych III f, Maja Kaniewska III f, Alicja Mołodowiec III d, Wiktoria Przepiórka III g, Blanka Walczyk III g, Alicja Misztal III h, Gabriel Lach III e, Piotr Czajkowski III d, Filip Turek III g, Mikołaj Bednarski III d, Mateusz Podpora III f, Jakub Batugowski III g, Katarzyna Soboń IV e, Olga Szafrańska IV f, Maja Nowak IV e, Julia Swat IV b, Julia Nawodzińska IV b, Maja Rafalska IV b, Krystian Stefański III a, Antoni Jedlikowski III a, Dominik Wnuk IV e, Kacper Głowacz III a, Oliwier Mazur IV b, Kamil Kubacki IV b, Bartosz Tomala III a, ucz. p. Janusza Ozdoby, p. Andrzeja Waniela, Arkadiusza Jeruzala oraz Joanny Zagozdon, Renaty Bartnik, Pauliny Jankowskiej, Anny Gawron, Jolanty Luzak, Joanny Zybury, Lucyny Wiśniewskiej, Katarzyny Nowak, Iwony Misiury, Jolanty Gawron

    Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych

    • I miejsce - Konrad Nowocień, kl. IV, w biegu na 400 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w Sandomierzu

    • I miejsce - Piotr Długosz, kl. V a w rzucie piłeczką palantową wynikiem 39 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce – Nicola Sadłos, kl. VI c w rzucie piłeczką palantową wynikiem 43,5 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a w biegu na 60m - 8,85 s wynikiem, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Patrycja Mucha, kl. VI a w skoku w dal wynikiem 4,26m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Bartosz Kowalski, kl. VI a w biegu na 60m - 8,73 s wynikiem, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce – Konrad Nowocień, kl. IV d w biegu na 600 m wynikiem 2:06,83 min, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce – Oliwia Dyka, kl. VI b w rzucie piłeczką palantową wynikiem 43 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce – Bartosz Kowalski, kl. IV a w skoku w dal wynikiem 4,37 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego"

    • I miejsce - Kaja Krawiec, kl. VII d, w skoku wzwyż -125 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Paweł Wróbel, kl. VII b, w skoku wzwyż - 150 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Bartłomiej Pęczkowski, kl. VII b, w pchnięciu kulą 5kg - 7,30m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Igor Gierczak, kl.VI c, w rzucie piłką lekarską - 11,90m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Zuzanna Jedlikowska, kl. VI a, w rzucie piłką lekarską - 9,50m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Maksymilian Krawiec, kl. V a, w skoku w dal - 4,44m. ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Bartosz Grudniewski, kl. VII a, w biegu na 60m - 8,54 s, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Patrycja Mucha, kl. VI a, w biegu na 60m - 9,14s, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Maja Arcowska, kl. VII c, w rzucie piłką lekarską - 8,60m. ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Igor Kozakiewicz, kl. VII c, w biegu na 300m - 55,56 s. ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wydarzenia i uroczystości


    Największe sukcesy naszych uczniów

    PLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"

    kinga.chKinga Choda jest uczennicą klasy VI b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stefana Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest wszechstronnie uzdolniona o szerokich zainteresowaniach i kreatywności. Dzięki samodyscyplinie i pracowitości ciągle rozwija swoje predyspozycje, aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Systematycznie bierze udział w uroczystościach i imprezach szkolnych, przedstawieniach teatralnych. Kieruje się słowami Phila Bosmansa: "Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach i czynach”. W związku z tym zawsze znajduje czas dla kolegów i przyjaciół. Służy im pomocą w nauce, wspiera w trudnych sytuacjach szkolnych. Jej skromność, sumienność, pracowitość i ambicja sprawiły, iż zyskała uznanie i sympatię nie tylko wśród rówieśników ale i nauczycieli.

    Kinga interesuje się przedmiotami humanistycznymi, ścisłymi, językami obcymi (j. angielskim i niemieckim). Bierze udział w licznych konkursach przedmiotowych organizowanych na terenie szkoły i poza nią. Pisze i recytuje wiersze. Interesuje się kulturami innych narodów. Uwielbia sport, a zwłaszcza piłkę siatkową i jazdę figurową na lodzie.

     

    • finalistka XXIII Młodzieżowego Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę",
    • wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie "A to moja bajka właśnie”,
    • finalistka XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego,
    • I miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”,
    • II miejsce w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Lutnia wiejska”,
    • I miejsce w Powiatowym Konkursie „Bóg, Honor, Ojczyzna”,
    • 70% punktów w powiatowym etapie XIII Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego,
    • szczególne wyróżnienie w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”
    • finalistka VII Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz”,
    • Mistrz Roku Ligi Zadaniowej klas IV,
    • I miejsce w Lidze Zadaniowej klas V,
    • I miejsce w szkolnym konkursie poetyckim „Wokół Świąt Bożego Narodzenia” (w kl. IV, V, VI),
    • I miejsce w szkolnym konkursie poetyckim „Wiersze z wiosną w tle”,
    • I miejsce w szkolnym konkursie poetyckim „Prawa dziecka”,
    • III miejsce w szkolnym konkursie literackim „Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem”.

    Kinga jest chlubą naszej szkoły, dała się poznać jako osoba o wysokiej kulturze osobistej. Jest wzorem do naśladowania. W pełni zasługuje na tytuł Ucznia Roku 2017.

    KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

    • III Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki "Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament"

     II miejsce - Olga Zglińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej

    • V Międzynarodowy Konkurs "Wesołego Alleluja"

    Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • XV Międzynarodowy Konkurs "Inne spojrzenie"

    Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • XXXIII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

    Laureatka – Natalia Majewska, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Laureatka – Julia Serwin, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby 
    Wyróżnienie – Wiktoria Masternak, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

    KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

    • I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza Kima

    Finalista - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

    • XXI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej - Lipsko 2017

    II miejsce - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

    • XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki

    Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • IX Ogólnopolski Konkurs "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"

    I miejsce - Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
    I miejsce - Wiktoria Masternak, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Wyróżnienie - Natalia Zaręba, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek


    • XI Ogólnopolski Konkurs Literacki "Okno"

    Wyróżnienie – Magdalena Oksińska, kl. V b , ucz. p. Doroty Dziubek

    • XX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa 2016"

    Laureatka - Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
    Laureatka – Maja Siemińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
    Laureatka - Wiktoria Masternak, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby


    • Ogólnopolski Konkurs "Pastuszkowie z Fatimy"

    Laureatka – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • Ogólnopolski Konkurs Literacki "Moja Mała Ojczyzna"

    I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • Ogólnopolski Konkurs "Praca górnika i energetyka"

    II miejsce – Magdalena Oksińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"

    Finalistka – Maja Siemińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
    Finalistka – Martyna Polak, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

    • XIV Diecezjalna Olimpiada Liturgiczna "Słudzy Miłosierdzia - misja osób konsekrowanych widziana oczyma dzieci i młodzieży"

    II miejsce - Katarzyna Soboń, kl. III e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    Wyróżnienie - Olga Zglińska, kl. II h, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Barańskiej

    • Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "Songowanie 2017"

    II miejsce - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

    • Wojewódzki Konkurs Wokalny i Wokalno – Instrumentalny "Pasje i talenty 2017"

    Wyróżnienie - Martyna Cieśla, kl. III a, ucz. p. Renaty Bartnik

    • XX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej – "Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie"

    I miejsce - Natalia Łapińska, kl. VI d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

    • Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Moja Ojcowizna”

    I miejsce – Maja Siemińska, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek 
    I miejsce – Martyna Polak, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    II miejsce – Oliwier Mądry, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    III miejsce – Alicja Sołtykiewicz, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby 
    Wyróżnienie – Paweł Zdyb, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
    Wyróżnienie - Kamila Rycombel, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Wyróżnienie – Zuzanna Jedlikowska, kl. V a, ucz. p. Renaty Kudełko i p. Edyty Rutkowskiej
    Wyróżnienie – Maja Barańska, kl. IV a, ucz. p. Mirosławy Zaremby i p. Bogusława Wojtkiewicza
    Wyróżnienie – Bartosz Gomuła, kl. V a, ucz. p. Renaty Kudełko i p. Edyty Rutkowskiej
    Wyróżnienie – Zuzanna Kijewska, kl. V a, ucz. p. Renaty Kudełko i p. Edyty Rutkowskiej

    • XIV Wojewódzki Konkurs Humanistyczny

    Finalistka – Kinga Choda, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek, Renaty Kudełko 
    Finalistka - Gabriela Niewadzi, kl. VI b, ucz. p. Doroty Dziubek, Renaty Kudełko

    Największe osiągniecia sportowe

    ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

    • Halowa Olimpiada "Lekkoatletyka dla każdego"

    Skok wzwyż
    II miejsce - Maksymilian Krawiec, kl. IV a, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Oliwia Kubik, kl. IV b, ucz. p. Janusza Ozdoby

    ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

    • III Świętokrzyska Miniolimpiada Gier i Zabaw klas I – III

    I miejsce - Stefania Jędrych, Maja Kaniewska, Alicja Mołodowiec, Wiktoria Przepiórka, Oliwia Demska, Maja Olszewska, Kamil Nowocień, Mateusz Dyka, Filip Turek, Piotr Czajkowski, Bartosz Ambrozik, Gabriel Lach, Katarzyna Soboń, Julia Nawodzińska, Olha Kamuliak, Aleksandra Jeruzal, Pola Orzechowska, Krzysztof Fudalej, Kamil Kubacki, Oliwier Mazur, Dominik Wnuk, Krystian Stefański, Antoni Jedlikowski, Wiktoria Stefańska, Zofia Wójcik, Dominika Sawiniec, Róża Sławińska, Julia Norowska, Konrad Nowocień, Kacper Kaczor, Pitr Długosz, Patryk Misiura, Bartosz Kowalski, Mateusz Kowalski, ucz. p. Janusza Ozdoby i p. Andrzeja Waniela.

    • Finał Wojewódzki w trójboju lekkoatletycznym klas czwartych

    I miejsce – Kamila Rycombel, Maja Zawolik, Alicja Sołtykiewicz, Maja Barańska, Oliwia Osojca, Aleksandra Maj, ucz. p. Janusza Ozdoby i Michała Kępczyńskiego

    • Regionalne eliminacje Nestle Cup 2017 w czwórboju lekkoatletycznym w Kielach

    I miejsce - Maksymilian Krawiec, kl. IV zdobywając - 146 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby
    II miejsce - Jakub Dzik, kl.VI b uzyskując - 280 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Maja Zawolik, kl. IV b uzyskując - 151 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Batrłomiej, kl. VI b zdobywając - 239 pkt, ucz. p. Janusza Ozdoby

    • Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w Sandomierzu

    I miejsce - Maksymilian Krawiec, kl IV a w skoku w dal wynikiem 3.95 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    I miejsce - Alan Machała kl. VI a w rzucie piłeczką palantową wynikiem 59 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    II miejsce - Bartłomiej Pęczkowski kl. VI b w rzucie piłeczką palantową wynikiem 59 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Paweł Wróbel kl. VI a w skoku w dal wynikiem 140 cm, ucz. p. Janusza Ozdoby
    III miejsce - Piotr Długosz kl. IV a w rzucie piłeczką palantową wynikiem 39 m, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wydarzenia i uroczystości


    Największe sukcesy naszych uczniów

    1otPLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"
    Oliwia Tyrała z kl. VI c to uczennica, która wyróżnia się pracowitością, sumiennością i kreatywnością. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę. Osiąga wysokie wyniki w nauce - średnia ocen 5,7. Odnosi sukcesy w licznych konkursach. Lubi podróżować, odkrywać ciekawe miejsca, poznawać losy zapomnianych bohaterów. Ma wielu przyjaciół i znajomych, z którymi lubi spędzać czas w kinie, na spacerach, na wspólnym przeżywaniu przygód. Dużo czyta – przede wszystkim literaturę przygodową, fantasy. Trenuje snowboard, jeździ na nartach i deskorolce.
    Podejmuje różne wyzwania. Zgadza się ze słowami Ani Shirley: „Zaledwie osiągnęłaś jeden cel, już inny, wyższy jeszcze, ukazuje ci się w oddali… I to właśnie czyni życie tak miłym!” Jej zainteresowania przeszłością regionu zaowocowały powstaniem prac promujących naszą małą ojczyznę. Uzyskały one czołowe lokaty w znaczących konkursach.

     

     

    Klasa IV

    • wyróżnienie w XXX Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej,
    • laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego ALBUS,
    • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim Świat jest naprawdę piękny,
    • I miejsce na najlepszą maskę halloweenową (konkurs szkolny),
    • II miejsce w szkolnym konkursie matematycznym klas IV,
    • I miejsce w szkolnym konkursie Prawa Dziecka Oczami Dzieci.

    Klasa V

    • wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie I Ty możesz zostać baśniopisarzem,
    • wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim Polska pachnąca w lipach,
    • II miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę,
    • wyróżnienie w szkolnym konkursie poetyckim Poezja z wiosną w tle.

    Klasa VI

    • laureatka XXIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę (II miejsce),
    • I miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę,
    • wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie „Nasi sąsiedzi – Żydzi”,
    • zakwalifikowanie się do II etapu Konkursu Humanistycznego.

    mirka
    KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

    • XX Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa

    I miejsce - Martyna Cieśla, kl. II a, ucz. p. Renaty Bartnik i p. Ryszarda Góry

    • XXXII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej

    Laureatka - Magdalena Oksińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek
    Laureatka - Maja Siemińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek

    KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

    • XVI Ogólnopolskie spotkania z kolędą i pastorałką

    Wyróżnienie - Martyna Cieśla, kl. II a, ucz. p. Renaty Bartnik, p. Ryszarda Góry

    • XXI Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

    Wyróżnienie - Magdalena Oksińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"

    Laureatka (II miejsce) - Oliwia Tyrała, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Finalistka - Kinga Choda, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • Ogólnopolski Konkurs "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"

    I miejsce - Magdalena Oksińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek
    Wyróżnienie - Patrycja Pietrzyk, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Wyróżnienie - Natalia Zaręba, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek

    • Ogólnopolski Konkurs Zaprojektuj Kartkę Świąteczną

    Wyróżnienie - Natalia Zaręba, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek

    KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

    • IV Wojewódzki Konkurs Tematyczny „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

    II miejsce - Magdalena Oksińska, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek
    Wyróżnienie - Oliwia Tyrała, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby

    • XIII Diecezjalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej „Sługa Boży ks. Stanisław Sudoł”

    III miejsce - Małgorzata Celińska, kl. III b, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Alicji Boroń
    Wyróżnienie - Katarzyna Soboń, kl. II e, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Joanny Zagozdon
    Wyróżnienie - Julia Norowska, kl. II f, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej i p. Anny Gawron

    • XIX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej – "Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie"

    I miejsce - Natalia Łapińska, kl. V d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej

    • Diecezjalny Konkurs Plastyczny pt. "Mój Anioł Stróż"

    I miejsce - Julia Grudzień, kl. III a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Wandy Ostatek
    Wyróżnienie - Franciszek Karolik, kl. III a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej i p. Wandy Ostatek

    • Etap wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę

    I miejsce - Kinga Choda, kl. V b, ucz. p. Doroty Dziubek
    I miejsce - Oliwia Tyrała, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    II miejsce - Jakub Drzazga, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    III miejsce - Antoni Wójcik, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby
    Wyróżnienie - Oskar Łepecki, kl. VI b, ucz. p. Alicji Krysztofiak
    Wyróżnienie - Marta Krzciuk, kl. IV c, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza
    Wyróżnienie - Zuzanna Jedlikowska, Patrycja Mucha, kl. IV a, ucz. p. Renaty Kudełko i Edyty Rutkowskiej

    OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

    • Finał Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w trójboju lekkoatletycznym

    II miejsce - Oliwia Dyka, Alicja Woś, Karolina Łobas, Martyna Tomala, kl. IV b, Nokola Sadłos, kl. IV c, ucz. p. Michała Kępczyńskiego, Patrycja Mucha, kl. IV a, ucz. p. Janusza Ozdoby

    • Finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

    IV miejsce w skoku w dal – Patrycja Mucha, kl. IV a, ucz. p. Janusza Ozdoby, Karol Stadryniak, kl. IV b, ucz. p. Wojciecha Serwina
    V miejsce w biegu na 60m - Patrycja Mucha, kl. IV a, ucz. p. Janusza Ozdoby

    • II Finał Świętokrzyskiej Miniolimpiady Gier i Zabaw dla uczniów I-III Szkół Podstawowych

    V miejsce - Konrad Cieślikowski, Klaudia Flisak, Antoni Jedlikowski, Julia Lis, Karol Osuch, Emilia Pierzchalska, Wiktor Stachera, Krystian Stefański, kl. I a, Alicja Mołodowiec, kl. I d, Jakub Batugowski, kl. I g, Wiktoria Celińska, Alicja Misztal, kl. I h, Nikola Iwan, Kacper Kaczor, Bartosz Kowalski, Aleksandra Sady, Róża Sławińska, Aleksander Wejman, Aleksandra Zdyb, Igor Zięba, kl. II a, Konrad Nowocień, Zofia Wójcik, kl. II d, Olha Khamuliak, Dominik Wnuk kl. IIe, Piotr Długosz, Maksymilian Krawiec, Wiktoria Niewiadomska, Kacper Nowakowski, Kamila Rycombel, Waza Piotr, kl. III a, Dominika Kaleta, Jan Krysa, Filip Sejdziński, kl. III c, Amelia Orłowska, Dominika Sawiniec, Maja Zawolik kl. III d, ucz. p. Janusza Ozdoby i p. Joanny Zagozdon

    • Finał Wojewódzki "Kinder+sport" w Minisiatkówce

    II miejsce – Alicja Woś, Natalia Zaremba, Maja Siemińska , kl. IV b ucz. p. Michała Kępczyńskiego i p. Andrzeja Waniela

    • Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Finał Wojewódzki w Drużynowym Turnieju Badmintona

    II miejsce Błażej Misiura, Krystian Jurys, Olaf Kądziela, kl. VI a. ucz. p. Michała Kępczyńskiego

    • Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach LA

    I miejsce na 300 m - Krystian Nowak, kl. VI a, ucz. p. Michała Kepczyńskiego
    II miejsce w skoku w dal - Natalia Żywczyk, kl. VI d, ucz. p. Janusza Ozdoby
    II miejsce w skoku wzwyż - Magdalena Kuzdak, kl. VI c, ucz. p. Janusza Ozdoby
    II miejsce w skoku w dal – Kacper Kadela, kl. VI d, ucz. p. Michała Kepczyńskiego
    III miejsce w skoku w dal - Krystian Nowak, kl. VI a, ucz. p. Michała Kepczyńskiego
    III miejsce na 300m - Daria Wątroba, kl. VI d, ucz. p. Janusza Ozdoby


    WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI

    ABSOLWENCI

    Największe sukcesy naszych uczniów

    ncPLEBISCYT "UCZEŃ ROKU"
    Natalia Choda z kl. VI a wygrała Plebiscyt "Uczeń Roku". Wyróżnia się wysoką kulturą osobistą, wzorowym zachowaniem. W klasie IV i V uzyskała średnią ocen 5,9, a w VI – 6,0. Jest urodzoną humanistką. Duże wrażenie wywarły na niej słowa Maksyma Gorkiego: "Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości". Wypełnia więc czas, co czyni z ogromną przyjemnością, czytaniem książek. Ceni tolerancję i uczciwość. Zawsze znajduje czas dla kolegów i przyjaciół. Służy im pomocą w nauce, wspiera w trudnych sytuacjach szkolnych. Cechuje ją empatia i skromność. Interesuje się literaturą (pisze i recytuje wiersze), historią, tańcem, teatrem (grała w szkolnych inscenizacjach),muzyką oraz kulturą innych narodów. Doskonale radzi sobie z językiem angielskim. Dużo czasu poświęca koszykówce. Dzięki samodyscyplinie i pracowitości wciąż rozwija swoje predyspozycje, uczestnicząc w różnych zajęciach pozalekcyjnych. Pozwala jej to osiągać liczne sukcesy.

     

     

    Klasa IV

    • Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego „ALBUS” – laureatka;
    • IX Powiatowy Konkurs „Teatr i lektura” – wyróżnienie;
    • Powiatowy Konkurs Recytatorski „Lutnia wiejska” – II miejsce;
    • XXVII Dziecięcy Konkurs Recytatorski - wyróżnienie.

    Klasa V

    • Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego MULTITEST – laureatka;
    • Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego „ALBUS” – wyróżnienie;
    • XVII Ogólnopolski Konkurs „Alfik Humanistyczny” – 14 miejsce;
    • Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989” - finalistka;
    • Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poloneza czas zacząć” - II miejsce;
    • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją Jana Kochanowskiego” – I miejsce;
    • Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „Co słychać na Olimpie?” - I miejsce;
    • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima – III miejsce.

    Klasa VI

    • XII Wojewódzki Konkurs Humanistyczny – laureatka;
    • Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej – wyróżnienie;
    • XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Ogrody Jesieni” – I miejsce;
    • XXII Tarnogórski Konkurs Poetycki im. ks. Jana Twardowskiego – III miejsce;
    • Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę – wyróżnienie;
    • IX Powiatowy Konkurs Piosenki i Poezji Religijno-Patriotycznej "Bóg, Honor, Ojczyzna" – I miejsce;
    • IX Powiatowy Konkurs Recytatorski "Lutnia wiejska" - II miejsce;
    • XV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezja Adama Mickiewicza" – I miejsce.

    KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

    • Patrycja Pietrzyk, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby - laureatka w XXXI Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej
    • Natalia Choda, kl. VI a, ucz. p. Doroty Dziubek - wyróżnienie XXXI Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej
    • Aleksandra Sitarska, kl. III b, ucz. p Joanny Zybury – I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"
    • Magdalena Oksińska, kl. III b, ucz. p. Joanny Zybury – II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"
    • Julia Opałka, kl. III d, ucz. p Anny Barańskiej – III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"
    • Filip Heinrich, kl. III d, ucz. p. Anny Barańskiej - IV miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"
    • Zuzanna Skowierzak, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak – V miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"
    • Tola Gębura, kl. III c, ucz. p. Doroty Karwat – VI miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"
    • Michał Kot, kl. III c, ucz. p. Doroty Karwat – VII miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"
    • Adam Dymanowski, kl. III a, ucz. p. Jolanty Luzak – VIII miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"

    KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

    • Natalia Choda, kl. VI a, ucz. p. Doroty Dziubek – I miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Ogrody Jesieni"
    • Filip Guzal, kl. V a, ucz. p. Doroty Dziubek - II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Ogrody Jesieni"
    • Filip Guzal, kl. V a, ucz. p. Doroty Dziubek - II miejsce w XXII Tarnogórskim Konkursie Poetyckim im. ks. Jana Twardowskiego
    • Natalia Choda, kl. VI a, ucz. p. Doroty Dziubek – III miejsce w XXII Tarnogórskim Konkursie Poetyckim im. ks. Jana Twardowskiego
    • Wiktoria Kijanka, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby i p. Renaty Kudełko - finalistka w XXII Młodzieżowym Ogólnopolskim Konkursie Krajoznawczym "Poznajemy Ojcowiznę"
    • Patrycja Pietrzyk, Julia Spurek, kl. V c, ucz. pani Małgorzaty Urban - wyróżnienie - w II Ogólnopolskim Konkursie "Matematyka na faktach"
    • Oliwia Tyrała, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby - wyróżnienie Radia Plus w VIII Ogólnopolskim Konkursie "I Ty możesz zostać baśniopisarzem"
    • Kinga Choda, kl. IV b, ucz. p. Doroty Dziubek - wyróżnienie w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "A to moja bajka właśnie"
    • Oliwia Tyrała, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby - wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim "Polska pachnąca w lipach"
    • Patrycja Pietrzyk, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby - wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim "Polska pachnąca w lipach"
    • Martyna Cieśla, kl. I a, ucz. p. Renaty Bartnik, p. Ryszarda Góry – wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Jana Wojdaka "Tęczowe piosenki”

    KONKURSY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE I DIECEZJALNE

    • Wiktoria Kijanka, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby i Renaty Kudełko – I miejsce w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę
    • Jakub Król, kl. III d, ucz. p. Anna Barańska – II miejsce w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę
    • Oliwia Tyrała, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby – II miejsce w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę
    • Oliwia Wójcik, kl. II c, ucz. p. Bożena Nizielskla - III miejsce w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę
    • Zuzanna Wojciechowska, kl. IV d, ucz. p. Bogusława Wojtkiewicza - III miejsce w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę
    • Natalia Choda, kl. VI a, ucz. p. Doroty Dziubek i p. Renaty Kudełko - laureatka w XII Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym
    • Natalia Lewicka, kl. VI a. ucz, p. Doroty Dziubek i p. Renaty Kudełko - finalistka w XII Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym
    • Martyna Rutkowska, kl. VI d, ucz. p. Edyty Rutkowskiej i p. Renaty Kudełko - finalistka w XII Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym
    • Oliwia Tyrała, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby – finalistka w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989"
    • Julia Kwiecień, kl. VI a, ucz. p. Doroty Dziubek – finalistka w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989"
    • Aleksander Andzela, kl. VI a, ucz. p. Doroty Dziubek - finalista w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989"
    • Roksana Adamczyk, kl. V c, ucz. p. Mirosławy Zaremby – wyróżnienie w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę
    • Natalia Choda, kl. VI a, ucz. p. Doroty Dziubek - wyróżnienie w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę
    • Julia Bilska, kl. V a, ucz. p. Doroty Dziubek - wyróżnienie w Wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę
    • Wiktoria Kijanka, kl. VI c, ucz. p. Mirosławy Zaremby - wyróżnienie w III Wojewódzkim Konkursie "Żydzi – nasi sąsiedzi"

    OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

    • Gaia Giuffrida, Aleksandra Jeruzal, Martyna Król, Kamil Kubacki, Patryk Kuszewski, Zofia Miller, Dominik Pękacki, Maja Rafalska, Kaja Szymańska, Urszula Wąsik, kl. I b, ucz. p. Jolanty Cieślak, Natalia Gębarska, Klaudia Górska, Kewin Kasprowicz, Olha Khamuliak, Krystian Niewiadomski, Pola Orzechowska, Katarzyna Soboń, Kacper Świder, Julia Wierucka, Dominik Wnuk, kl. I e, ucz. p. Joanny Zagozdon – II miejsce w Wojewódzkim turnieju rekreacyjno-sportowym "Radość z sześciu lat"

    WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI

    ABSOLWENCI

    1a

    2a

     

     

    Zapraszamy do wirtualnego zwiadzania naszej szkoły

    prezentacja

     

    Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5
    mgr Marta Dobrowolska - Wesołowska

    Akcje

    • "Klub Bezpiecznego Puchatka"

      "Klub Bezpiecznego Puchatka" to program edukacyjny dla uczniów klas I, który uczy dzieci bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu
      Read More
    • "Pij mleko"

      Nasza szkoła uczestniczy w programie „mleko w szkole”. Mleko białe UHT o minimalnej zawartości tłuszczu 1,5% pakowane w kartonikach o
      Read More
    • "5 porcji warzyw, owoców lub soku"

      W naszej szkole realizujemy ogólnopolski program edukacyjny dla klas I-III "5 porcji warzyw, owoców lub soku". W ramach realizacji projektu
      Read More
    • "Śniadanie daje moc"

      "Śniadanie Daje Moc" to znana w całej Polsce akcja propagująca zasady zdrowego odżywiania. Nasza szkoła, która posiada Certyfikat Szkoły Promującej
      Read More
    • "Sprzątanie Świata"

      Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. W kampanii biorą udział zarówno klasy młodsze, jak
      Read More

    Projekty edukacyjne

     
    © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Menu boczne

    Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...