Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  12. Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni

  plak 12 maxW dniach 4 – 6 czerwca 2019 r. Martyna Cieśla z kl. V a pod opieką p. Danuty Wiśniewskiej uczestniczyła w warsztatach wokalnych i 12. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” pod honorowy patronatem Małżonki Prezydenta RP - Agaty Kornhauser-Dudy.

  Aby Martyna, mogła wziąć udział w tym przedsięwzięciu zostało wysłane zgłoszenie zawierające opis jej dorobku artystycznego i nagranie filmowe występu wokalnego. Jurorzy, na czele z Markiem Piekarczykiem, po wnikliwej analizie zakwalifikowało 25 zdrowych dzieci i 25 z niepełnosprawnościami z Polski, Niemiec, Czech, Rumunii i Litwy, tworząc z nich duety integracyjne. Uczestnicy po przyjeździe do Bochni, poznali się podczas dwudniowych warsztatów, które prowadziły gwiazdy muzyki polskiej oraz ćwiczyli utwory, które później prezentowali podczas konkursu. Młodzi ludzie uczyli się tolerancji, pokory, pokonywania wszelkich barier, odwagi wyjścia na scenę i prezentowania swoich umiejętności. Młodzież zawstydzało myślenie o swoich problemach i zmęczeniu, kiedy widziała upór i siłę walki osób z niepełnosprawnościami.

  W tym roku warsztaty wokalne prowadzili artyści: Ania Rusowicz, Ola Królik, Alicja Węgorzewska, Halina Mlynkova, Tadeusz Woźniak, Kolja Koglin, Deryl Strodes i Maurycy Polaski.
  Duet Maryny wraz z Andżeliką z Niska należał do grupy śpiewaczki operowej - Alicji Węgorzewskiej. To wspaniała artystka, która przez wiele godzin dziennie była do dyspozycji swych podopiecznych.

  6 czerwca główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo Sportowa, gdzie po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy przy akompaniamencie orkiestry, zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych podczas przesłuchań konkursowych.

  Jury miało bardzo trudne zadanie. Piękny śpiew dostarczał wszystkim słuchaczom wzruszeń i łez. W rezultacie wyróżniono najmłodszych artystów, III-go i II-go miejsca nie przyznano a nagrodzono I miejscem małe dzieci. GRAND PRIX otrzymał młodzieżowy integracyjny duet muzyczny.

  Uroczystość zakończyła się krótkim koncertem przygotowanym przez jury.

   

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...