Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

   

  Grudzień

  Grudniowy Dzień Dobrego Słowa upłynął nam pod znakiem oczekiwania na święta. Klasy młodsze przygotowały serduszka na choinkę. Zawierały one słowa, które dla dzieci są ważne. Ozdobami tymi udekorowaliśmy szkolny korytarz. Z kolei dla klas starszych przygotowaliśmy świąteczny challange. Zadaniem uczniów było wykonanie jak największej liczby zadań z przygotowanej listy. Uczyliśmy się także składać świąteczne życzenia.

  Jak co roku społeczność naszej szkoły spotkała się na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, aby w podniosłym, uroczystym nastroju i ze wzruszeniem przeżyć wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy oraz wychowawcami i rodzicami ten piękny, święty czas. Jest z nami zielona choinka, przystrojona błyszczącymi ozdobami, na stole rozłożone są świąteczne potrawy, na sianku leży opłatek. Z różnych sal lekcyjnych słychać wspólnie śpiewane kolędy...

  Klasy I - III

  Klasy IV - VIII

  19 grudnia uczniowie klasy 1 e wraz z wychowawczynią p. Jolantą Chobot wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej. Celem wyjścia było rozszerzenie wiadomości o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
  Dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których poznawały dawniejsze tradycje, porównywały je z obecnymi, aktywnie zabierały głos. Następnie wysłuchały bajki terapeutycznej o okazywaniu wdzięczności, chętnie rozmawiały o jej treści oraz wypowiadały się jak rozumieją słowo ,,wdzięczność’’. Na zakończenie wykonały pracę plastyczno – techniczną ,,Głowę Mikołaja’’. Zajęcia były atrakcyjne i uczniom bardzo się podobały.

  6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2 a otrzymali zaproszenie do kina i na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej niespodzianki.
  11 grudnia uczniowie udali się pod opieką wychowawczyni i pani Eweliny, mamy Kacperka, do kina „Etiuda” na film pt. „Śnieżna paczka”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały tę ciekawą opowieść o przyjaźni i walce dobra ze złem.
  Z kolei 18 grudnia uczniowie klasy 2a i 3a wraz wychowawczyniami p. Joanną Zyburą, p. Joanną Zagozdon oraz p. wicedyrektor Anną Barańską i p. Justyną Maj, mamą Dawida, wybrali się do Bałtowa na spotkanie ze Świętym Mikołajem.
  W przytulnej i ciepłej chacie Świętego Mikołaja dzieci przywitała Śnieżynka. Potem pojawił się długo wyczekiwany Mikołaj, który obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Dzieci podziękowały Mu recytując wiersz i śpiewając piosenkę. Dużą atrakcją dla uczniów była zabawa z Elfami na świeżym powietrzu, a także dekorowanie pierników według własnego pomysłu. Był również czas na zakup pamiątek.
  Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja przeniosła wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  W czwartek 19.12.2019 r. uczniowie klasy I a i III b z wychowawczyniami p. Wandą Ostatek i p. Renatą Bartnik zaprosili swoich rodziców, dziadków i rodzeństwo na Wieczór Bożonarodzeniowy pt. „Tobie, Mały Panie”. Uczniowie zaprezentowali piękne wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, przybliżyli zwyczaje i obrzędy Świąt Bożego Narodzenia, śpiewali wesołe kolędy i pastorałki. Wszystkim zgromadzonym udzielił się świąteczny nastrój, a atmosferę dodatkowo podkreślały migoczące się światełka i palące się wszędzie świece. Po występie uczniowie udali się do swoich sal na wspólne Wigilie ze swoimi bliskimi. Był to cudowny czas spędzony w gronie rodzinnym.

  20 grudnia 2019 r. do obejrzenia jasełek zostali zaproszeni uczniowie klas starszych, dla których zagrali uczniowie klas VIII a, VIII c i VII a. Dla młodzieży został wybrany scenariusz, ukazujący na tle Bożego Narodzenia, historię pewnego nastolatka dotkniętego chorobą nowotworową. Jego pobyt w szpitalu, zaowocował nie tylko odzyskanym zdrowiem, ale też rozbudził w nim wiarę w Jezusa Chrystusa, który stał się dla niego światłem rozpraszającym mroki jego niewiary. Dzięki Chrystusowi, otrzymał również siłę do dania świadectwa tej wierze przed swoim rówieśnikami. Uczniowie odegrali sceny perfekcyjnie.

  Przedstawienie przeplatał śpiew kolęd w wykonaniu uczennic kl. VIII a, VIII d, VI a, V h. Pięknym akcentem wieńczącym przedstawienie był rap streszczający proces nawrócenia głównego bohatera i jego przyjaciół świętujących Boże Narodzenie.

  Wykonanie jasełek przez uczniów wysoko oceniła Pani Dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska. Słowa uznania skierowała do pań katechetek Barbary Gadkowskiej i Danuty Wiśniewskiej i pani Marzeny Szymczyk oraz księdza Adama Kamińskiego, zaangażowanych w to przedstawienie.

  Na koniec Pani Dyrektor i Pan Vice-Dyrektor Roman Kowalski składali życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczestnikom spotkania jasełkowego.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...