Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Mam pasję!!!

  Pasja to ważna rzecz!
  Ludzie od zawsze spoglądali w nocne niebo z ciekawością. Niektórzy rozwinęli tę ciekawość do fascynacji. Zapalonym miłośnikiem Kosmosu jest uczeń klasy 2D, Bartosz Kościołek. Od dawna ogląda wraz z tatą programy popularno - naukowe, np.: ,,Sonda 2’’, ,,Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem’’ na kanale Discovery, czyta, przegląda i analizuje tajniki Wszechświata. Swoją wiedzą podzielił się z kolegami i koleżankami nie tylko swojej klasy, ale także zaproszonych gości – uczniów klasy 2C. Pod wrażeniem opowieści Bartosza była Pani dyrektor, Marta Dobrowolska- Wesołowska, a także wychowawczynie klas- II D, Pani Anna Gawron, a także II C, Pani Paulina Jankowska.

  Bartosz z lekkością i dużym zaangażowaniem przedstawił swoja wiedzę na temat Układu Słonecznego- układu planetarnego w galaktyce Drogi Mlecznej, składającego się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich. Wykazał się szeroką wiedzą, którą zaskoczył wszystkich gości.

  Za swój ,,wykład’’ otrzymał gromkie brawa. Pani dyrektor Marta Dobrowolska – Wesołowska wręczyła upominek w postaci modelu samolotu do sklejania, torbę z napisem ,,Najlepszy w Ostrowcu’’. Koleżanka z równoległej klasy przekazała w dowód uznania specjalne podziękowanie oraz zakładkę do książki, tematycznie związanej z Kosmosem. Bartoszowi dziękujemy za pogłębienie wiedzy wśród rówieśników. Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...