Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  ×

  Błąd

  Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sigplusrootaktualnosciroot2rootmaraton oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  Kwiecień

  Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sigplusrootaktualnosciroot2rootmaraton oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  13 kwietnia na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie po raz kolejny odbyły się Ogólnopolskie Biegi Orlen Warsaw Marathon dla dzieci. Zawodnicy z roczników 2004-2005 biegali na dystansie 800 metrów, a urodzeni w 2006 roku i młodsi 600 metrów. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 2500 osób z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało 8 zawodników. Najlepszą 42 lokatę uzyskała Alicja Mołodowiec z klasy IV d biegająca ze starszymi zawodniczkami. Wielkie gratulacje dla naszej młodej sportsmenki. Zwłaszcza, że w rywalizacji dziewcząt z rocznika 2008 i młodsze brały udział 383 osoby. Wspaniała, sportowa atmosfera dopingowała zawodników do jak najszybszego pokonywania swoich dystansów. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe koszulki, dyplomy, medale oraz uczestniczyli w pasta party i dostali prowiant na drogę. Wrócili z zawodów zadowoleni i zdeterminowani do uprawiania lekkiej atletyki. Kolejna impreza, na poziomie wojewódzkim, odbędzie się na przełomie maj/ czerwiec na stadionie lekkoatletycznym w Nowinach, a tydzień później dla najlepszych Ogólnopolska w Warszawie. Gratuluję naszym biegaczom sportowej postawy i życzę dalszych sukcesów na arenie sportowej. 

  {gallery}sigplus/aktualnosci/2/maraton{/gallery}

  kosmosUczniowie klas młodszych uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój Kosmos”. Konkurs ogłoszony był po zajęciach w Mobilnym Planetarium, które gościło w naszej szkole i dostarczyło nam sporo interesujących wiadomości dotyczących Kosmosu. Spośród wielu prac, jakie wykonali nasi uczniowie, trzy zostały wyróżnione i nagrodzone. Były to prace wykonane przez uczennice kl. I d: Wiktorię Gawlik i Amelię Pucułek , wychowawczyni Lucyna Wiśniewska oraz uczennicę z kl. II a: Gabrielę Petrykowską- wychowawczyni Joanna Zagozdon. Gratulujemy.

  W środę 10 kwietnia 2019 r. uczniowie PSP 5 z klas młodszych mieli swoją naukę rekolekcyjną o godzinie 10.00, natomiast uczniowie klas starszych spotkali się na swojej nauce o godzinie 11.00. Towarzyszyli im katecheci oraz rodzice. Spotkania prowadził ks. Adam Kamiński

  Na początku uczestnicy mieli okazję obejrzenia pantomimę o siedmiu grzechach głównych, w wykonaniu uczniów klasy VIII d, katechizowanych przez p. katechetkę Danutę Wiśniewską. Gra młodych niosła przesłanie, że przez popełniane grzechy gubimy się w życiu, tracimy szczęście. Pan Jezus nam je przywraca, jeśli wejdziemy na drogę nawrócenia.

  Potem młodsi obejrzeli film o tym, że Bóg ma dla każdego niezwykły pomysł na życie, a starsi teledysk pt: "Wybieraju"z przesłaniem o potrzebie naszej modlitwy i zaangażowania się, aby być blisko Chrystusa. Uczestnicy wyśpiewali te duchowe pragnienia, mając świadomość, że składają wyznanie wiary. Piosenki religijne: "Jezus jest Panem" i "Wierzę w Ciebie Panie" wykonane z entuzjazmem przez uczniów stanowiły puentę rekolekcyjnych ćwiczeń.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...