Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Listopad

  7 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z okazji Święta Niepodległości odbył się Szkolny konkurs piosenki patriotycznej pn. „Tobie śpiewamy Ojczyzno”.
  Głównym celem konkursu było rozbudzanie w sercach dzieci miłości do ojczystej ziemi. Była to również doskonała okazja dla zaprezentowania przez uczniów swoich zdolności muzycznych przed publicznością. W konkursie wzięły udział dzieci z klas I – III. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór
  o treści patriotycznej.
  Jury w składzie:
  1. p. Anna Barańska – wicedyrektor szkoły
  2. p. Małgorzata Łojek – nauczyciel muzyki
  3. p. Iwona Stańczak – nauczyciel muzyki
  przyznało nagrody następującym wykonawcom:
  W kategorii „soliści”:
  I miejsce - Wiktorii Gawlik z kl. 1d /ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej/
  II miejsce - Idze Starbie z kl. 3b /ucz. p. Wandy Ostatek/
  III miejsce - Mai Pietrzyk z kl. 2b /ucz. p. Renaty Bartnik/ i Mai Waliszewskiej z kl. 3a
  /ucz. p. Bożeny Nizielskiej/
  W kategorii „duety”:
  I miejsce Marii Bąk i Nadii Sali z kl. 2c /ucz. p. Pauliny Jankowskiej/
  II miejsce Mai Dymanowskiej i Oliwii Boleń z kl. 2a /ucz. p. Joanny Zagozdon/
  III miejsce Wiktorowi Czarneckiemu i Martynie Czajkowskiej z kl. 2d /ucz. p. Anny Gawron/

  Widzowie i jurorzy byli pod dużym wrażeniem występów uczniów. Młodzi artyści wykazali się świetnym przygotowaniem i ogromną wrażliwością. Konkurs udowodnił, że takie pojęcia jak: PATRIOTYZM, OJCZYZNA, TRADYCJA są bardzo ważne oraz bliskie sercom i umysłom dzieci.
  Organizatorkami konkursu były: p. Wanda Ostatek i p. Bożena Nizielska - nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

  „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem…”,
  czyli o świętowaniu 100. rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości

  Na ten dzień czekaliśmy sto lat i chociaż wszyscy nasi uczniowie są dużo młodsi, niż nasza niepodległość, to każdy mały Polak wie, że to duże święto i szczególna uroczystość. Gdy równo sto lat temu po 123 latach niewoli staliśmy się na nowo wolnym krajem, poczuliśmy wtedy powiew świeżego powietrza.

  Do tak szczególnej uroczystości przygotowywaliśmy się prawie rok, a ostatni miesiąc to wytężona praca uczniów oraz nauczycieli. Specjalnie na setną rocznicę nasza szkoła została przybrana w barwy biało-czerwone.

   Od poniedziałku wszyscy w szkole czuli już podniosłą atmosferę zbliżającej się rocznicy. Ostatnie szlify w nauce 4 zwrotek hymnu, ostatnie poprawki i próby przed piątkową akademią wypełniały nam każdą wolną chwilę.

  W środę klasy 4  wzięły udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Wspólne śpiewanie przy popiersiu patrona szkoły przygotował pan Ryszard Góra oraz panie Renata Kudełko oraz Anna Zychnowska. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do śpiewu udowadniając, że doskonale znają pieśni legionowe.


  9 listopada uczniowie kl. 5-8 wzięli udział w uroczystej akademii, którą w tym roku przygotowały razem z uczniami kl. 7a, 8a, 8b, 8c panie: Renata Kudełko i Katarzyna Tomala. Pieśniami patriotycznymi uroczystość uświetniły solistki pana Ryszarda Góry oraz zespół wokalny z kl. 7b i 7c przygotowany przez panią Iwona Stańczak. Piękny wystrój sali gimnastycznej był dziełem pani Marzeny Szymczyk.

  Swoją akademię miały też klasy 1-3. W tym roku apel dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowały panie: Bożena Nizielska i Wanda Ostatek.

  Punktualnie o 11.11 wzięliśmy udział w biciu rekordu we wspólnym śpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” – 873 uczniów i 50 nauczycieli oraz pracowników administracyjnych szkoły to nasza cegiełka w wydarzeniu zorganizowanym przez MEN z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.


  Kulminacja obchodów rocznicy będzie w niedzielę. Ten dzień spędzimy już w gronie najbliższych ciesząc się z życia w pięknym i wolnym kraju.

  1 2listopada

  Jest taki dzień w roku...
  Kiedy refleksja w serce się wkrada,
  deszczowy zazwyczaj i zimny...
  dzień...1-ego listopada.

                To taki czas zadumy, 
  modlitwy nad zmarłych duszami.
  Choć ICH już nie ma wśród nas...
  kochamy nadal, więc pamiętamy…

  Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego uczniowie naszej szkoły w sposób szczególny okazują pamięć i troskę Zmarłym. Podczas wędrówek na cmentarz porządkują zaniedbane i opuszczone groby, zapalają znicze na mogiłach poległych żołnierzy i wspólnie odmawianą modlitwą wypraszają wszystkim Zmarłym życie wieczne.

  Klasa II d

  Klasa IV h

  Klasa VIII b

  Klasa VIII e

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...