Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

   

  Listopad

  29 listopada 2019 roku uczniowie klasy 1 d wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Soboń oraz p. Alicją i p. Iwoną obchodzili andrzejki. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w organizację tej uroczystości.Dzieci mogły sprawdzić, co ich czeka w przyszłości. Trzy wróżki przepowiadały przyszłość, wykorzystując serca z imionami, karteczki z nazwami zawodów, wróżby z kubeczkami, kolorowe karteczki z przepowiednią, magiczny krąg z kostkami, andrzejkowe szpilki, kwiatowe wróżby, koło z butelką, wróżby z monetą, a także drzewko szczęścia z przepowiednią oraz klasyczne lanie wosku. Zwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek oraz wyścig w zjadaniu kukurydzianych chrupek. Andrzejki były bardzo udane, dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu.

  28 listopada 2019 r. w klasie 2 a odbyły się klasowe andrzejki. Dzieci z ciekawością uczestniczyły w przygotowanych wróżbach – ustawianiu butów, losowaniu imion, zawodów, wyborze liczb, liter, kwiatów, To była świetna zabawa, wspólne przepowiadanie przyszłości sprawiło nam wiele radości. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

  29 listopada uczniowie klasy II d wraz z p. wychowawczynią Lucyną Wiśniewską obchodzili andrzejki. Wszyscy zaangażowali się w organizację tej uroczystości. Były tańce przy muzyce, słodki poczęstunek i oczywiście wróżby, które są tradycją tego dnia. Zajmowały one główną część imprezy andrzejkowej. Cztery klasowe wróżki: Amelia, Julia, Klaudia i Zuzia „ przepowiadały przyszłość”, wykorzystując serca z imionami, karteczki z nazwami zawodów i kubeczki z niespodzianką Było również lanie wosku, tak popularne tego dnia. Imprezę andrzejkową uświetnił kolejny raz nasz klasowy kolega - Kacper Zagórny, który wcielił się rolę iluzjonisty i zaprezentował przygotowany przez siebie pokaz magii. Andrzejki były bardzo udane, dostarczyły nam wiele radości, uśmiechu i na pewno na długo je zapamiętamy.

   29 listopada 2019 r. w klasie 3a odbyły się andrzejki. Dziewczynki przygotowały wiele ciekawych wróżb – serca z imionami, losowanie przyszłych zawodów, ustawianie butów, słomki na wodzie, rzucanie monetą do wody, losowanie kubków, ciasteczka z wróżbą.  Chłopcy natomiast zorganizowali słodki poczęstunek. Była również wspólna zabawa przy muzyce.

  W dniach 21.11-2.12.2019 nasza szkoła wzięła udział w nowej kampanii organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę „Nie hejtuję-reaguję”.

  Dzisiejszy internet zalewany jest treściami, które mają znamiona mowy nienawiści, hejtu i cyberprzemocy. Obrażanie, znieważanie i ośmieszanie to stały krajobraz w komentarzach pod filmami, zdjęciami, postami, czy artykułami. Do tego dochodzą też szantaż w sieci i rozpowszechnianie kompromitujących materiałów – bo hejt to nie tylko tekst, ale też grafiki i filmy. Co ważne hejt wcale nie musi przybierać wulgarnej formy, aby poniżyć i upokorzyć.

  Dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła ogólnopolską kampanię edukacyjno-profilaktyczną pn. „Nie hejtuję – reaguję”, w której szczególny nacisk położony jest na rolę świadków hejtu, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Kluczową kwestią walki z hejtem jest bowiem reagowanie na to zjawisko – a reagować powinny zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. Kampania zwraca uwagę na konieczność podejmowania działania w sytuacji zetknięcia z cyberprzemocą m. in. poprzez zgłaszanie krzywdzących treści administratorom stron czy wsparcie dla ofiary.

  Kampania „Nie hejtuję – reaguję” skierowana jest zarówno do młodzieży, jak i młodszych uczniów klas szkół podstawowych, którzy aktywnie zaangażują się w tworzenie przekazów kampanii, aby była jak najbardziej atrakcyjna i zrozumiała dla ich rówieśników. W klasach 1-3 oraz 4-6 odbyły się zajęcia profilaktyczne z zakresu cyberprzemocy, hejtu oraz mowy nienawiści. Na zakończenie każda z naszych klas przygotowała plakat .Spośród wszystkich plakatów mogły być wybrane tylko dwa (niestety). Z klas 1-3 zwycięski plakat wykonały trzy uczennice z klasy 3d: Amelia Balmas, Martyna Czajkowska oraz Julia Gagat. Reprezentantką klas starszych została Martyna Żylińska z klasy 5c. Zdjęcia prac zostały wysłane do Warszawy, 3 grudnia będą wyniki. Zwycięskie plakaty będą promować całą kampanię i zostaną rozdystrybuowane do szkół.

  Inauguracja kampanii „Nie hejtuję – reaguję” odbędzie się 12 grudnia br. w „Przestrzeni from Facebook” w Warszawie. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną materiały kampanii wypracowane przez dzieci i młodzież.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...