Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

  t1 t2 t3 t4

  10 listopada 2017 roku w Zespole Szkół i Placówek Publicznych nr 3 odbyła się uroczystość szkolna z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana pod kierunkiem nauczyciela historii p. Dagmary Lizner. Część artystyczną poprzedziło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

  Akademia składała się z dwóch części. Pierwszą część stanowił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas Vc i Vd . Aktorzy przedstawili społeczności szkolnej losy naszej Ojczyzny od utraty niepodległości po rok 1918 oraz zasługi największego bohatera o wolność Polski Józefa Piłsudskiego, nadmieniając iż w br. przypada 150 rocznica Jego urodzin. Młodzi artyści ukazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę.

  W drugiej części uroczystości odbył się koncert pieśni patriotycznej, przygotowany pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Ryszarda Góry. Koncert ten pozwolił na wspomnienie ważnych faktów z historii naszej Ojczyzny. Całość występu uzupełniała prezentacja multimedialna obrazująca najważniejsze wydarzenia historyczne z tamtego okresu.

  Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu dla wszystkich uczniów.

  Obchody Dnia Niepodległości poprzedzone zostały przygotowaniem wystawy plastycznej poświęconej Józefowi Piłsudskiemu.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...