Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

   

  Marzec

  6 marca 2020 r. uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawczynią p. Joanną Zagozdon po raz drugi uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na WSBiP w ramach projektu pn. „Uniwersytet Dzieci i Rodziców.” Jest on realizowany we współpracy z Centrum Edukacji ProHarmonia w Kielcach na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, pełniącym rolę Instytucji Zarządzającej w ramach Programu Wiedza, Edukacja, Rozwój. Na zajęciach dzieci poznają zagadnienia związane z historią i funkcjami pieniądza, wartością towarów, wymianą barterową i wymianą rynkową. Wszystkie treści i zagadnienia ekonomiczne przekazywane są im w formie zabawy, co sprawia, że nawet trudne pojęcia stają się zrozumiałe i logiczne.

  " Dziś dzień piękny, uroczysty,
  który raz się w roku zdarza,
  gdy 8 marca z gwarem wiosny,
  wyskoczy z kartek kalendarza".
  Niemałą porcję dobrej zabawy, rozrywki i humoru dostarczyli Paniom i swoim koleżankom , w przededniu Dnia Kobiet, uczniowie klasy 1c. Program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okoliczność, pod kierunkiem p. Iwony Stańczak wychowawcy klasy, wypełniły m.in.wiecznie młode hity :" Być kobietą" Alicji Majewskiej, "Babę zesłał Bóg" Renaty Przemyk," Bo z dziewczynami" Jerzego Połomskiego, "Baby" Andrzeja Zauchy i Ryszarda Rynkowskiego oraz " Prezent dla dam", jazzowa "Kukułeczka" Urszuli Dudziak i inne.Chłopcy z klasy 1c przy wsparciu swoich uroczych koleżanek, jak na klasę o profilu muzycznym przystało, wykazali się talentem wokalnym, tanecznym, aktorskim i kabaretowym.Skecze
  " Raj", " Polowanie na babki" oraz " Dżentelmen i księżniczka"wzbudzały na widowni salwy śmiechu.Przy dobrej muzyce popłynęły życzenia dla wszystkich Pań i dla dziewczynek z okazji ich święta.

  Uczniowie naszej szkoły upamiętnili Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie z klas 5 c, d, e, f, h oraz 6a i 6b pod opieką p. Jolanty Kargul przygotowali okolicznościowe plakaty i materiały informacyjne o żołnierzach polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej wpływom ZSRR. Starsi uczniowie z klas 7a i 7c oraz 8b i 8c pod opieką p. Renaty Kudełko oraz nauczycielki języka polskiego p. Edyty Rutkowskiej wykonali ciekawe prezentacje multimedialne zaprezentowane swoim kolegom na lekcjach historii oraz zajęciach kreatywnych. Prace plastyczne uczniów zostały wyeksponowane w holu naszej szkoły. Nasi uczniowie oraz rodzice odwiedzający szkołę, mogli zapoznać się z efektami ich twórczej pracy.

  Uczniowie klasy II e wraz z wychowawczynią panią Martą Ćwik w czwartek 05 marca udali się z wizytą do salonu kosmetycznego "Kobiece Fanaberie". Dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, gdyż okazało się, że nie wszystkie miały możliwość być wcześniej w takim miejscu. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Uczniowie mogli zobaczyć pomieszczenia, w których wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne i upiększające. Pani Sonia wyjaśniła naszym uczniom, do czego służą poszczególne sprzęty i jak się je używa. Odpowiedziała na wszystkie pytania, które dzieci jej zadawały. Panie przygotowały dla nas kilka rodzajów maseczek pielęgnacyjnych i nakładały dzieciom na zewnętrzną stronę dłoni, dziewczynkom pomalowały odżywką paznokcie.

  Wszyscy uczniowie mieli również okazję sami pomalować i ozdobić paznokcie na przygotowanych wzornikach.

  Na zakończenie spotkania chłopcy podarowali Paniom z salonu własnoręcznie wykonane kwiaty z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Bardzo dziękuję za przybliżenie nam specyfiki zawodu kosmetyczki.

  6 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczetniczyli w powiatowym konkursie historycznym „Polska Niepodległa w latach 1918 – 1939” organizowanym przez LO nr 2 im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Św. W tym roku odbyła się XI edycja tego konkursu. Konkurs był adresowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Ww. konkurs zawsze jest organizowany z okazji dnia patrona szkoły. Jego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu historii wśród uczniów, jak również promocja szkoły wśród ósmoklasistów. Nasi uczniowie brali w nim udział po raz drugi. W tym roku cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas: 8a, 8b i 8d, przygotowanych przez p. Renatę Kudełko. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Po części pisemnej odbyła się część ustna, do której zakwalifikowało się 6 osób, w tym 3 naszych uczniów: Julia Opałka – kl. 8d, Aleksandra Sitarska – kl. 8b i Michal Makuła – kl.8 a. Ostatecznie Julia Opałka i Aleksandra Sitarska zdobyły wyróżnienia.

  Po konkursie uczniowie pod kierunkiem starszych kolegów zapoznali się ze szkołą, zostali zaproszeni na poczęstunek i przedstawienie. Dotyczylo ono oczywiście życia i działalności Joachima Chreptowicza. Nastąpiło również oficjalne roztrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród – przepięknych albumów z zakresu historii i sztuki.
  Myślę, że wszyscy spędzili miły dzień w LO nr 2. Może niektórym pomoże ta wizyta w podjęciu decyzji o wyborze szkoły średniej.

  3.03.2020 r. w Zespole Szkół i Placówek Publicznych nr 3 został przeprowadzony szkolny etap XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego ze znajomości Ewangelii św. Mateusza.
  Do konkursu zgłosiło się 36 uczniów kl. V-VIII, którzy mogli się wykazać wiedzą biblijną. Konkurs wyłonił laureatów.

  Kategoria: klasy V – VI

  • I miejsce – Natalia Moskalik, kl. VI b, ucz. p. Barbary Gadkowskiej
  • II miejsce – Zofia Miller, kl. VI b, ucz. p. Barbary Gadkowskiej

  Kategoria: klasy VII – VIII

  • I miejsce – Zuzanna Jedlikowska, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • II miejsce– Adam Michalczyk, kl. VIII a, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • III miejsce– Wiktor Krakowiak, kl. VIII d, ucz. p. Danuty Wiśniewskiej
  • III miejsce- Bartosz Król, kl. VII a, ucz. p. Barbary Gadkowskiej

  Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez p. Dyrektor Martę-Dobrowolską Wesołowską i ks. Adama Kamińskiego. Za udział w konkursie dziękują uczniom p. katechetki i duszpasterze parafii.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...