Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Październik

  18 października, w piątek, uczniowie klasy II d pod kierunkiem p. Lucyny Wiśniewskiej wystąpili z inscenizacją pt. „Jesienny bal”. Naszymi widzami były dzieci z klasy I a i I b pani Wandy Ostatek i Bożeny Nizielskiej – nasi sąsiedzi z sal obok. Dwa tygodnie pracowaliśmy nad przedstawieniem. Uczniowie sami wybierali sobie role warzyw i owoców, wykonywali drobne rekwizyty. Inscenizacja ściśle wiązała się z obecną porą roku i tematyką omawianą na zajęciach. Dzieci starały się jak najlepiej zaprezentować i chyba nam się to udało, wnioskując po pełnym skupienia zachowaniu widzów i głośnych brawach. Była to świetna integracja starszych kolegów z młodszymi.

  20 października 2019 r. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19 wraz z uczniami klasy V h i VIII a Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 zaprezentowali w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego program słowno-muzyczny pt.: "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II". 

  Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki, które zaśpiewały głośno i odważnie wszystkie zwrotki ulubionej pieśni św. Jana Pawła II "Barka" oraz wyrecytowały fragmenty wiersza o świętym Papieżu Polaku. Mali artyści skradli serca parafian nie tylko programem artystycznym, lecz również swym odświętnym wyglądem.

  Na sukces przedszkolaków pracowały panie wychowawczynie z przedszkola: Magdalena Kawiak, Monika Słowińska, Agnieszka Krawczyk, Małgorzata Podsiadło oraz Agnieszka Gurska pod kierunkiem ks. Adama Kamińskiego i pani Dyrektor Anety Stachurskiej.

  Następnie przyszedł czas na występ uczniów ze szkoły podstawowej, którzy poetycko przedstawili życiorys papieża udowadniając wszystkim, że „Nie ma lepszego do Jana Pawła II”. Ich recytację ilustrowała prezentacja multimedialna z pięknymi zdjęciami z życia papieża. Jednakowy strój z dodatkami w kolorach papieskich, piękna recytacja i wzruszający śpiew sprawiły, że występ był rzeczywistym i pięknym hołdem dla wielkiego Papieża Polaka. Uczniów do uroczystości przygotowała katechetka p. Danuta Wiśniewka przy wsparciu p. Dyrektor Marty Dobrowolskiej – Wesołowskiej.

  Wszyscy artyści otrzymali słodkie upominki i podziękowania od duszpasterzy parafii na czele z księdzem proboszczem Andrzejem Barzyckim oraz wiele pochwał od wiernych.

  Parafianie dzięki młodym wykonawcom przenieśli się w czasie i przypomnieli sobie chwile z życia Ojca Świętego Jan Paweł II. Wiele osób nie kryło wzruszenia i dumy z pontyfikatu świętego.

  17 października wypada Dzień Poczty Polskiej. Uczniowie klasy III c pod opieką wychowawczyni p. Paulina Jankowskiej oraz mam uczniów p. Iwony Konat i Ilony Dąbrowskiej odwiedzili gmach Poczty Głównej. Celem wycieczki było poznanie pracy osób związanych z sektorem usług pocztowych. Przewodnikiem w odkrywaniu tajemnic związanych z pocztą był Naczelnik Ostrowieckiego Urzędu Pocztowego - pan Rafał Cukierski. Uczniowie mieli okazję zajrzeć w miejsca, do których na co dzień klienci i interesanci nie mają wstępu. Zobaczyli jak segreguje się listy i paczki, skanowali listy polecone, stemplowali koperty jak również odwiedzili stanowiska obsługi klienta. Przekonali się jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza oraz ile waży jego torba.

  Na koniec przewodnicząca klasy w imieniu swoich koleżanek i kolegów odczytała, a następnie wręczyła panu naczelnikowi życzenia z okazji Dnia Poczty Polskiej i podziękowania za miłe i pouczające spotkanie.

  10 października Pani Dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska wzięła udział w zajęciach językowych w naszej nowej pracowni, którą otrzymaliśmy w ramach projektu "Nowoczesna Szkoła" finansowanego przez Gminę Ostrowiec. Zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Czaja, ale Pani Dyrektor zapowiada, że niebawem rusza projekt "Kids speak English", w trakcie którego Pani Dyrektor będzie prowadziła zajęcia rozwijające kompetencje komunikacyjne naszych uczniów.

  Z ogromną dumą prezentujemy Wam film, jaki specjalnie dla Was, z okazji Waszego święta przygotowali uczniowie klasy 7b. Niech wywoła on na Waszych twarzach uśmiech, da powód do chwili zapomnienia i udowodni, że uczniowie patrzą na siebie z dystansem i bardzo dużą dozą poczucia humoru.

  Przyjmijcie od całej społeczności szkolnej najlepsze życzenia i niech spełniają się one przez cały rok szkolny! 😘

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...