Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Październik

  ddsWe wrześniu i październiku w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Dobrego Słowa. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zaangażowali się w działania.

  Krótki termin przygotowań do wrześniowych obchodów Dnia Dobrego Słowa spowodował, że w podjęte działania włączyły się tylko wybrane osoby ze szkoły. We wrześniu Koło Polonistyczne „Kajet” wykonało gazetkę tematyczną, w której zacytowało znanych Polaków, przygotowało savoir-vivre w pigułce oraz zapoznało szkołę z akcją Dnia Dobrego Słowa. Koordynatorka akcji – p. Katarzyna Tomala wraz z Panią Dyrektor Martą Dobrowolską - Wesołowską przygotowały plan pracy na cały rok.

  Październikowy Dzień Dobrego Słowa obchodzony był już z większym rozmachem. Dzień 13 października przypadł w sobotę, dlatego też w naszej Szkole Dzień Dobrego Słowa obchodziliśmy w poniedziałek 15 października. W tym dniu chętni uczniowie przyszli do szkoły w koszulkach z śmiesznym i pozytywnym napisem. Każdy, kto poczuł się gorzej w ten dzień, mógł „Przygarnąć dobre słowo”. Szkolne korytarze pełne były też pozytywnych emocji. Każda klasa przygotowała specjalne plakaty na ten dzień, z kolei dzieci z klas młodszych oblepiły drzwi swoich klas kolorowymi i uśmiechniętymi buźkami.

  Prawdziwą niespodziankę przygotowała pani dyrektor, która na chodniku prowadzącym do szkoły i na schodach wejściowych namalowała miłe słowa, które sprawiły, że droga do szkoły i ze szkoły jest bardzo przyjemna.
  To jeszcze nie koniec naszych działań, dopiero się rozkręcamy! Za miesiąc udowodnimy, że znamy też dobre słowa w języku angielskim.


  1-2.10 2018 r. przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 rozegrane zostały Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Minipiłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych na rok szkolny 2018/2019. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim W zawodach wzięło udział 40 dziewcząt w 4 drużynach z 4 szkół podstawowych. Zawody rozegrano systemem rozgrywek każdy z każdym Drużyny otrzymały puchary, sprzęt sportowy w postaci piłek do piłki nożnej. Zawodniczki zajmujący miejsca I-III zostały nagrodzone medalami i koszulkami.

  Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Wójcik kl. V d, Wiktoria Stefańska kl. V d, Weronika Jurak kl. V d, Maja Zawolik kl. VI d, Oliwia Osojca kl. VI a, Julia Grudzień kl. VI a, Natalia Szczerbińska kl. VI a, Kamila Rycombel kl. VI a, Milena Kabat kl.VI a

  Opiekunowie: p. Michał Kępczyński, p. Andrzej Waniel

  11 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. W sali gimnastycznej zebrały się:

  • klasa I a z wychowawczynią p. Joanną Zyburą,
  • klasa I b z wychowawczynią p. Iwoną Misiurą - w zastępstwie z p. Jolantą Chobot,
  • klasa I c z wychowawczynią p. Katarzyną Nowak,
  • klasa I d z wychowawczynią p. Lucyną Wiśniewską,
  • klasa I e z wychowawczynią p. Magdaleną Soboń.

  Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym ukazali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole.

  Następnie dzieci odważnie złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów było pasowanie na ucznia, którego dokonała pani wicedyrektor Anna Barańska, przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka "dużym ołówkiem".

  Program artystyczny dla dzieci przygotowały klasy: II b i II d z wychowawczyniami - p. Renatą Bartnik i p. Anną Gawron. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

  Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.

  9 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość. Był to dzień szczególny, ponieważ zostali wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie, którzy swoją pracą przynoszą chlubę zarówno rodzicom, jak i szkole. Uczniowie ci otrzymali stypendia za najlepsze wyniki w nauce oraz znaczne osiągnięcia sportowe.

  Mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w murach naszej szkoły panią Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Marzenę Dębniak. Pogratulowała ona wyróżnionym uczniom wspaniałych sukcesów, nauczycielom i rodzicom podziękowała za wsparcie i pomoc w przyswajaniu wiedzy.

  Następnie głos zabrała pani dyrektor Marta Dobrowolska – Wesołowska, która w szczególny sposób podkreśliła, jaki trzeba podjąć trud, aby osiągnąć określony cel. Zapewniła uczniów, że będzie ich zawsze wspierała. Rodzicom pogratulowała wspaniałych pociech i życzyła im dalszych sukcesów. Zaś nauczycielom życzyła wytrwałości w przekazywaniu wiedzy.

  W obecności szacownych gości: pani Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Marzeny Dębniak, pani dyrektor Marty Dobrowolskiej – Wesołowskiej, rodziców i nauczycieli zostały wręczone dyplomy za wysokie wyniki w nauce i znaczne sukcesy sportowe.

  Tę wspaniałą uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem pani Anety Surowieckiej, nauczyciela języka polskiego. Piękny wiersz Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarzy" brawurowo wykonała Kinga Choda. Konferansjerami zostali Weronika Gajek, Gabriela Niewadzi i Antoni Wójcik. W imieniu nagrodzonych uczniów głos zabrała Kamila Rycombel. O oprawę muzyczną zadbał p. Ryszard Góra. Piękne utwory muzyczne wykonały Zuzanna Jedlikowska i Amelia Kaczmarska .

  ludzik2Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jako motto niech posłużą słowa:

  A nauka bywa ciekawsza od bajek,
  Trzeba tylko słuchać i uważnie patrzeć.
  Gdy wiedzy przybywa, to życie się staje
  O ileż piękniejsze, ciekawsze, bogatsze

  3 października 2018 r. uczniowie klasy VI a pod opieką wychowawcy p. Mirosławy Zaremby, nauczycieli biblioteki: p. Anny Zychnowskiej i p. Małgorzaty Łojek oraz dyrektor szkoły p. Marty Dobrowolskiej – Wesołowskiej wzięli udział w wycieczce do Domu Spokojnej Książki w Rżuchowie. W progach swojego gospodarstwa powitał wszystkich właściciel pan Piotr Kogut. W budynku po dawnej stodole znajduje się najwyższy w Polsce regał z książkami. Woluminy pochodzą z darów i cały czas księgozbiór powiększa się. Pan Piotr opowiedział zebranym o swoich zbiorach, zaprezentował najciekawsze książki i poprowadził warsztaty. Zadaniem uczniów było stworzyć z dostępnych materiałów własną książkę. Następnie odbyło się ognisko, przy którym wszyscy piekli kiełbaski. Zarówno dzieci, jaki i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem tego niezwykłego miejsca. Uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...