Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Październik

  6 października uczniowie klasy III g spotkali się zawodowym żołnierzem, młodszym chorążym Łukaszem Janikowskim. Opowiadał on o jednostce wojskowej, w której służy, a także prezentował swój mundur i wyjaśniał znaczenie jego kolorystyki. Nasz gość rozmawiał również z dziećmi o tym, jak zostać zawodowym żołnierzem. Uczniowie zadawali wiele pytań, padały też deklaracje o chęci zostania zawodowymi żołnierzami. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła demonstracja broni oraz objaśnienie zasad posługiwania się nią. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia, w czasie których uczniowie mieli okazję strzelać z broni do tarczy. Dziękujemy gościowi za te niezapomniane chwile!

  11.10.2017 r. w ramach działań ekologicznych związanych z realizacją projektu „ Eko Ostrowiec” uczniowie klas III d i III g wraz z wychowawczyniami p. Joanną Zyburą i p. Iwoną Misiurą uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów „ Janik”. Dzieci spotkały się z pracownikiem zakładu, który przybliżył im sposób przetwarzania odpadów komunalnych. Uczniowie oglądali również pracę zbiornika retencyjnego, a także mieli możliwość przekonać się, jak funkcjonuje składowisko odpadów wraz z jego infrastrukturą. Uczestnicy warsztatów obserwowali proces mechanicznego przetwarzania odpadów i obejrzeli nowo wybudowaną kwaterę składowiska odpadów oraz halę mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Dzieci zapoznały się także z procesem kompostowania i jego produktem końcowym Agro Janik Complex. Na zakończenie zobaczyły schronisko dla bezdomnych zwierząt i wizyta ta wywarła na nich szczególne wrażenie.

  3 października 2017 r. uczniowie klasy I d wraz z wychowawczynią Anną Gawron, przygotowali własnoręcznie pyszne sałatki owocowo-warzywne. Utrwalili zasady postępowania podczas przygotowywania posiłków, a także znaczenie witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Było to duże wyzwanie ale wszyscy zasłużyli na oceny celujące!

  W ramach projektu klasowego "Nasze pasje i zainteresowania" klasa III f wraz z wychowawcą p. Katarzyną Nowak od dnia 5.10.2017 roku przygotowwyała inscenizację Cztery żywioły. Aby zrozumieć znaczenie żywiołów dla człowieka klasa została podzielona na trzy grupy.Uczniowie wykonali plakaty, przygotowali ciekawostki o żywiołach. Na zajęciach technicznych dzieci samodzielnie przygotowały stroje i scenografię do inscenizacji.Swoje role uczyły się w domu, a na próbach odgrywały swoje przygotowane role.Każda grupa zaprezentowała swoje stroje i umiejętności przed innymi dziećmi.Gdy wszystko było gotowe została wystawiona inscenizacja dla dzieci z klasy i dla koleżanek i kolegów z klasy III h. Niektóre dzieci wykazały talent aktorski i na pewno wystąpią w kolejnym przedstawieniu.

  13.10.2017 r. klasa III d i III  f odbyła jesienną wycieczkę do Iłży.Dzieci zwiedziły Muzeum Regionalne,w którym poznały dzieje miasta i regionu, ceramikę z Iłży i okolic. Następnie dzieci udały się z przewodnikiem na zamek. Z wieży widziały wspaniałe widoki okolic. Dowiedziały się z legendy o kaczce, że trzeba wylać dużo łez, aby wydostać się z lochów.Z Zamku dzieci jechały kolejką wąskotorową do Marcul.Okazało się, że pociąg nie ma szyb w oknach i głośno turkoce po torach. Widoki były wspaniałe. Kolejka zatrzymała się przy Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie dzieci z leśnikiem  oglądały Arboretum, czyli ogród dendrologiczny, a w nim kwiaty, krzewy i drzewa rosnące i kwitnące w czasie jesieni. Na koniec dzieci obejrzały bajkę o przyrodzie.Wycieczka była ciekawa.Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...