Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Marcule i Iłża w kolorach jesieni

  4 października 2017 roku, uczniowie klas III b i III g wraz z wychowawczyniami – p. Jadwigą Orłowską i p. Iwoną Misiurą wybrali się na wycieczkę do Marcul i Iłży. 

  W ten piękny jesienny dzień czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw udaliśmy się z wizytą do Centrum Edukacji Przyrodniczej, które znajduje się w byłej siedzibie Nadleśnictwa Marcule. Tam, na początek, uczniowie z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli film edukacyjny o mieszkańcach lasu. Po projekcji filmu zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny - Arboretum, gdzie dzieci podziwiały przeróżne gatunki drzew, krzewów i roślin w przepięknych barwach jesieni. Następny punkt programu stanowiły zajęcia, podczas których udaliśmy się na spacer po lesie. Było to świetna praktyczna lekcja utrwalająca wiadomości dotyczące warstwowej budowy lasu. Zwieńczeniem pobytu w Marculach było ognisko. Wiele radości i satysfakcji przyniosła możliwość samodzielnego upieczenia kiełbasek – jesteśmy pewni, że to dzięki temu smakowały tak wyśmienicie.

  Po wspólnym posiłku udaliśmy się do Iłży. Naszym celem było poznanie znajdujących się tam zabytków, czyli ruin zamku oraz baszty. Dzieci z wielką ciekawością wysłuchały informacji przekazanych przez przewodnika, dotyczących pochodzenia nazwy Iłża oraz legend związanych z zamkiem. Kolejną wyczekiwaną atrakcją, powitaną przez uczniów z niebywałym entuzjazmem był przejazd dawnym środkiem lokomocji, czyli Starachowicką Kolejką Wąskotorową, na trasie Iłża – Marcule. Przez całą podróż kolejką na twarzach uczniów gościły szerokie uśmiechy. Musimy przyznać, że wrażenia są niezapomniane i wszystkim polecamy taką przejażdżkę.

  Po tym ostatnim punkcie programu szczęśliwie i bezpiecznie wróciliśmy do Ostrowca. Całą wycieczkę zaliczamy do niezwykle udanych.

   

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...