Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 2017 r.

  5 Co było nam obce, będzie nam znane. 
  Bo nauczyciel jest kapitanem,
  Co na okręcie dookoła świata, 
  Płynie wraz z nami przez szkolne lata.
  J. Ficowski

  12 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice z kl. VII b, które prowadziły uroczystość, złożyły życzenia – w imieniu społeczności uczniowskiej – nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty. 

  Następnie głos zabrała wicedyrektor szkoły – pani Anna Barańska. Przypomniała słowa Janusza Korczaka o tym, że „dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Podkreśliła, kim jest nauczyciel dla dziecka, jak ważną rolę odgrywa w jego życiu, przekazując nie tylko wiedzę, ale wspomagając w różnych sytuacjach. Z kolei wicedyrektor - pani Małgorzata Urban - wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom, a wszystkim podziękowała za ich trud, poświęcenie, zaangażowanie.

  W drugiej części akademii uczniowie z kl. V a, VI b i VI c zaprezentowali program, w którym znalazły się występy muzyczne – gra na pianinie, popisy taneczne, a także zabawne przedstawienie pokazujące, skąd wziął się nauczyciel, jak zmieniała się jego praca a także dobre rady dla pedagogów – na pewno pomocne w ich trudnej pracy. Całość zamknęły piosenki zaśpiewane przez uczennice z kl. VI a i V a oraz najmłodszą wykonawczynię z kl. II a.
  Dzieci zostały przygotowane przez: p. Dorotę Dziubek, p. Barbarę Gadkowską, p. Mirosławę Zarembę oraz p. Ryszarda Górę. O dekorację zadbały: p. Marzena Szymczyk, p. Paulina Jankowska i p. Katarzyna Nowak.

  2 roze

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...