Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II"

  20 października 2019 r. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19 wraz z uczniami klasy V h i VIII a Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 zaprezentowali w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego program słowno-muzyczny pt.: "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II". 

  Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki, które zaśpiewały głośno i odważnie wszystkie zwrotki ulubionej pieśni św. Jana Pawła II "Barka" oraz wyrecytowały fragmenty wiersza o świętym Papieżu Polaku. Mali artyści skradli serca parafian nie tylko programem artystycznym, lecz również swym odświętnym wyglądem.

  Na sukces przedszkolaków pracowały panie wychowawczynie z przedszkola: Magdalena Kawiak, Monika Słowińska, Agnieszka Krawczyk, Małgorzata Podsiadło oraz Agnieszka Gurska pod kierunkiem ks. Adama Kamińskiego i pani Dyrektor Anety Stachurskiej.

  Następnie przyszedł czas na występ uczniów ze szkoły podstawowej, którzy poetycko przedstawili życiorys papieża udowadniając wszystkim, że „Nie ma lepszego do Jana Pawła II”. Ich recytację ilustrowała prezentacja multimedialna z pięknymi zdjęciami z życia papieża. Jednakowy strój z dodatkami w kolorach papieskich, piękna recytacja i wzruszający śpiew sprawiły, że występ był rzeczywistym i pięknym hołdem dla wielkiego Papieża Polaka. Uczniów do uroczystości przygotowała katechetka p. Danuta Wiśniewka przy wsparciu p. Dyrektor Marty Dobrowolskiej – Wesołowskiej.

  Wszyscy artyści otrzymali słodkie upominki i podziękowania od duszpasterzy parafii na czele z księdzem proboszczem Andrzejem Barzyckim oraz wiele pochwał od wiernych.

  Parafianie dzięki młodym wykonawcom przenieśli się w czasie i przypomnieli sobie chwile z życia Ojca Świętego Jan Paweł II. Wiele osób nie kryło wzruszenia i dumy z pontyfikatu świętego.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...