Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

   

  Styczeń

  23 stycznia na lekcji chemii w klasie 8 a mieliśmy „bohaterów”, którym były węglowodory nasycone i nienasycone Zadaniem uczniów, którzy pracowali w kilkuosobowych grupach było zbudowanie węglowodorów podanych przez nasz panią chemiczkę z modeli kulkowo-pręcikowych, pamiętając, że węgiel jest czterowartościowy. Bardzo szybko powstawały etany, eteny i inne związki organiczne. Samodzielna praca uczniów z modelami pomogła im przyswoić wzory związków.

  Uczniowie klasy 5h dowiedzieli się na lekcjach języka angielskiego jak zapytać o drogę oraz jak udzielać wskazówek, aby dotrzeć do konkretnego miejsca.W grupach stworzyli makiety miasta i napisali krótkie zagadki,które następnie wymieniali między sobą.Nauka poprzez zabawę dostarczyła im dużo pozytywnych emocji i po raz kolejny udowodniła, że 'English is fun'. Zajęcia prowadziła pani Małgorzata Czaja🥰

  Ferie trwają, a my się bawimy i uczymy. Escape Room przygotowany przez naszą polonistkę, panią Katarzyna Tomala był o zdrowiu, jak na Szkołę Promującą Zdrowie przystało.

  28 stycznia w naszej szkole gościły 2 grupy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Pajacyk” wraz ze swoimi nauczycielkami oraz nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 15. Zostały zaproszone przez dyrektor szkoły p. Martę Dobrowolską-Wesołowską na interaktywne zajęcia. 

  Przyszłych pierwszoklasistów powitała wicedyrektor - p. Anna Barańska, życząc im wspaniałej zabawy i niezapomnianych przeżyć.

  Zajęcia prowadzili uczniowie kl. V h pod kierunkiem p. Danuty Wiśniewskiej.

  Przedszkolaki stawiały pierwsze kroki w programowaniu w języku Baltie, projektując wspaniałe domy i zamki. Poznały również robota edukacyjnego Photona, któremu przy pomocy starszych kolegów, dawały na tablecie polecenia ruchu, zmiany świateł i zakrętów.

  Na zakończenie świetnej zabawy – nauki czekała na nich jeszcze jedna atrakcja, czyli zabawa na magicznym dywanie. Były to różnego rodzaju gry interaktywne uczące kreatywności, koordynacji i spostrzegawczości. Dzieci świetnie sobie radziły z rozwiązywaniem kolejnych zadań, w pokonywaniu których pomagała im p. dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska.

  Robot Photon i interaktywna podłoga to nie jedyne nowości w naszej szkole. Dzięki staraniom dyrekcji w prawie wszystkich salach lekcyjnych pojawiły się tablice multimedialne, interaktywne monitory i inne pomoce, które uatrakcyjniają proces lekcyjny ku zadowoleniu uczniów i nauczycieli.

  23 stycznia grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Chreptowicza pod opieką prof. Ewy Bińczak zachęcała uczniów klas VIII naszej szkoły do uczenia się języka hiszpańskiego. Dziękujemy bardzo za wizytę i przekazane informacje o Hiszpanii i języku tego kraju.

  21 i 23 stycznia 2020 r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, pracujący na co dzień w Komisariacie Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przypomnieli oni wszystkim uczniom kl. I – VI zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Zwrócił uwagę na zagrożenia jakie niosą ze sobą nieprzemyślane zabawy na śniegu i lodzie.

  Uczniowie żywo uczestniczyli w spotkaniu. W skupieniu wysłuchali pogadanki, a następnie trafnie odpowiadali na zadawane pytania.

  Klasy I - III

  Klasy IV - VI

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...