Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  20 Diecezjalne Spotkanie Młodych

  Od 15 do 17 września 2017 r. w Nowej Dębie i Hucie Komorowskiej odbywało się Diecezjalne Spotkanie Młodych, w którym udział wzięła młodzież naszej parafii - wśród nich uczennice klasy VII Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz licealna z Zespołu Szkół Nr 1. W sumie 15 osób. Młodzi byli pod stałą opieką pani katechetki Danuty Wiśniewskiej i ks. Adama Kamińskiego.

  Nasza ekipa wyruszyła autokarem wspólnie z młodzieżą innych ostrowieckich parafii, aby stanowić grupę reprezentantów całego dekanatu. Po dotarciu na miejsce do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, będąca bazą noclegową, po zgłoszeniu się w recepcji cała grupa została rozlokowana do domów prywatnych. Tam zostali gościnnie przyjęci przez gospodarzy. Wieczorem z opiekunami udali się na nabożeństwo fatimskie wraz z procesją ze świecami, gdzie poczuli autentycznego ducha modlitwy wspólnie odmawiając różaniec.

  Kolejny dzień rozpoczął się od liturgii Mszy Świętej. Wielu naszych uczestników miało okazję przystąpić również do sakramentu pokuty. Niecodzienny udział wielu młodych w liturgii, śpiewy scholi robił wrażenie na biorących udział we wspólnej modlitwie. Pomagał im także wejść w duchową relację z Chrystusem, ofiarującym się dla każdego z nich. W tym dniu do południa nasi uczestnicy mieli okazję wysłuchać świadectw osób związanych ze wspólnotą: "Przymierze Miłosierdzia". Po obiedzie nasza młodzież udała się w pięciokilometrowym pochodzie wraz z rzeszą młodych uczestników Spotkania Młodych do Huty Komorowskiej, gdzie uczestniczyli w dalszych punktach programu. W Hucie Komorowskiej w rodowej siedzibie ks. kard. Adama Kozłowieckiego przygotowano dla młodych czas na zabawy taneczne, udział w koncercie zespołu LUXTORPEDA, okazje do spotkań z księżmi, siostrami zakonnymi, katechetami. W kaplicy każdy mógł pomedytować w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Doniosłym akcentem kończącego się dnia był udział wszystkich zebranych wraz z księdzem biskupem Krzysztofem Nitkiewiczem w Wieczorze Uwielbienia, gdzie młodzi mogli wyrazić swoją wiarę w sposób pełen ekspresji, nie krępując się siebie. Młodzi ludzie zawierzyli również swoje życie pod opiekę Maryi, kończąc modlitewne spotkanie Apelem Jasnogórskim.

  Ostatni dzień spotkania miał również swoją dynamikę dzięki kapryśnej pogodzie, która przyniosła zimno i deszcz. Mimo pokrzyżowanych planów ostatecznie wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, wieńczącej 20 Diecezjalne Dni Młodych w murach nowodębskiej świątyni Podwyższenia Krzyża Świętego. Przewodniczący liturgii ksiądz biskup Ordynariusz zaprosił młodzież na kolejny rok do Zawichostu.

  Projekty edukacyjne

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Menu boczne

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...