Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  Wycieczka do piekarni i cukierni p. Skalskiego

  27 września nasza klasa IV h wraz z wychowawczynią p. Danutą Wiśniewską udała się na wycieczkę do piekarni Skalski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do pomieszczenia weszliśmy głównym wejściem i od razu powitał nas smakowity zapach pieczywa oraz bardo miła pani z obsługi. Celem wyprawy było rozszerzenie wiedzy na temat zawodu piekarza i etapów wypieku chleba. Uczniowie poznali różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które są pomocne w codziennej pracy.

  Ogromną radość sprawiła nam degustacja świeżo upieczonej słomki z cukrem. Dużą niespodzianką była również możliwość wspólnego dekorowania pysznego tortu. Wykorzystywaliśmy bitą śmietanę, posypki i dodatki z masy cukrowej. Byliśmy zachwyceni naszym dziełem i chcieliśmy go jak najszybciej spróbować.
  Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy i nadszedł czas powrotu. Uczniowie serdecznie podziękowali za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę. Wszyscy wyszli z piekarni z uśmiechniętą buzią i prezentem w postaci pączka.

  W drodze powrotnej nasza klasa udała się na krótki spacer po Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pani wychowawczyni pokazała nam pomnik tego bohatera i przypomniała kilka ciekawych faktów z jego życia.

  Potem spędziliśmy miło czas na placu zabaw.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...