Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  6 grudnia 2018 r., z okazji mikołajek, uczniów klas młodszych naszej szkoły odwiedził Prezydent Miasta p. Jarosław Górczyński. Wraz z Mikołajem i Śnieżynką obdarował dzieci słodkimi prezentami, robił sobie pamiątkowe zdjęcia na świątecznie udekorowanych holach oraz w salach lekcyjnych. Obdarowani zostali również rodzice uczniów i wychowawczynie klas, którzy otrzymali piękne kalendarze na 2019 rok ze zdjęciem naszego miasta. W zamian uczniowie wręczyli gościom własnoręcznie wykonane upominki.

  6 grudnia w naszej klasie gościł Święty Mikołaj. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy jego przybycia. Kiedy pojawił się u nas, bardzo ucieszyliśmy się. Wręczył nam piękne paczki, w których znalazły się słodycze, list z gratulacjami, że byliśmy grzeczni oraz zaproszenie na przedstawienie teatralne pt.”Pszczółka Maja”. Mieliśmy jeszcze spotkanie ze szkolnym Mikołajem, gdzie zaprezentowaliśmy wiersze. Na ostatniej lekcji naszą klasę odwiedził Pan Prezydent z Mikołajem i Śnieżynką. Goście poczęstowali nas cukierkami, a my wręczyliśmy własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.
  Dzień był pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.

  Święty Mikołaj już od dawna obserwuje z Nieba ile dobrego dzieje się w naszej szkole. W końcu nadszedł Jego dzień 6 grudnia 2018 r., gdzie mógł za pomocą swoich naśladowców czynić swoją misję. 

  Szkolny Mikołaj już po pierwszym dzwonku skierował swoje kroki do gabinetu Pani Dyrektor Marty Dobrowolskiej Wesołowskiej oraz pań wicedyrektorek Anny Barańskiej i Małgorzaty Urban, aby wyrazić swój podziw za wzorowe kierowanie placówką oświatową i przekazać słodkie upominki.

  Potem zawitał do pokoju nauczycielskiego, obdarowując wszystkich tam obecnych życzliwym słowem i duchowym wsparciem.

  Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej spędził czas najpierw co zrozumiałe z uczniami nauczania początkowego. Te spotkania, które prowadziły panie katechetki Lidia Tokarska i Katarzyna Tokarska wraz z paniami wychowawczyniami przyniosły Mikołajowi wiele przyjemności a uczniom radości. Najmłodsi pierwszoklasiści z niecierpliwością oczekiwali, kiedy będą mogli wypowiedzieć dedykowane Mikołajowi wierszyki i piosenki lub wręczyć przygotowane dla Niego wcześniej laurki. Starsze dzieci odważnie i głośno wyśpiewywały mikołajkowe przeboje, w czasie których wszyscy mogli się trochę poruszać. Uczestnicy spotkania podziwiali chłopca z klasy trzeciej, który zadedykował Mikołajowi grę na gitarze melodii tradycyjnej kolędy.

  Święty Mikołaj będąc w dobrym nastroju odwdzięczał się za to wspaniałe spotkanie przyniesionymi przez siebie słodyczami, rozdając je hojną ręką i obiecał, że za rok również odwiedzi naszą szkołę.

  zbiorka banner1920x430

   W dniach 7-8 grudnia 2018 r. 40 uczniów kl. VII i VIII naszej szkoły, pod opieką 9 nauczycieli, wzięło udział 15. edycji akcji charytatywnej pod hasłem „TAK, Pomagam!” prowadzonej przez Caritas Polska.

  Wolontariusze, odpowiednio oznakowani, przeprowadzili zbiórkę artykułów spożywczych w sklepie Biedronka przy ulicy Polnej.

  Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do podopiecznych hospicjum, najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

  Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Ostrowca, którzy okazali „WIELKIE SERCE” przekazując artykuły żywnościowe potrzebującym, jak również wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w przebieg akcji.

  Nad całością akcji czuwała dyr. szkoły p. Marta Dobrowolska – Wesołowska a koordynatorem była p. Danuta Wiśniewska.

   a.ch

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...