Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  13 listopada w ramach obchodów dnia dobrego słowa uczniowie wykonali plakaty przedstawiające wyrażenia grzecznościowe w języku angielskim. Plakaty zostały wyeksponowane na głównym korytarzu.

  9 listopada 2018 r. podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historyczno – plastycznego.
  Organizatorkami konkursu były nauczycielki historii p. Jolanta Kargul i p. Renata Kudełko.
  Celem konkursu było :

  • pogłębienie wiedzy historycznej,
  • poznanie życia i działalności niepodległościowej Józefa Piłsudskiego,
  • upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
  • kształtowanie zdrowej rywalizacji wśród uczniów
  • wdrażanie do wyszukiwania informacji z różnych źródeł

  Uczniowie z klas IV i V naszej szkoły rywalizowali w dwóch kategoriach:
  I  Kategoria plastyczna – „Józef Piłsudski w moich oczach”.
  II  Kategoria – test wiedzy .
  W pierwszej kategorii wzięło udział 40 uczniów, wykonując prace w formacie A3 i A4 dowolną techniką (uczniowie składali prace do 30.X.2018 r.).
  W drugiej kategorii 16 uczniów przystąpiło do rozwiązania testu składającego się z 25 pytań dotyczących życia i działalności Józefa Piłsudskiego.
  Komisja konkursowa w składzie:
  Pani Dyrektor – Marta Dobrowolska Wesołowska, Anna Zychnowska i Iwona Stańczak - oceniały prace w kategorii plastycznej.
  Natomiast Jolanta Kargul oraz Dawid Ćwikliński kategorię - test wiedzy.
  Komisje wyłoniły zwycięzców konkursu:

  Kategoria: test wiedzy

  • I miejsce - Filip Rachwał, kl.V a, ucz. p. Jolanty Kargul
  • II miejsce - Maja Rafalska, kl. V b, ucz. p. Jolanty Kargul
  • III miejsce - Jan Markiewicz, kl.IV h, ucz. p. Jolanty Kargul
  • Wyróżnienie - Martyna Cieśla, kl. V a, ucz. p. Jolanty Kargul
  • Wyróżnienie - Julia Makowska, kl. V a, ucz. p. Jolanty Kargul

  Kategoria: plastyczna

  • I miejsce - Nela Perchel, kl.V c, ucz. p. Jolanty Kargul
  • II miejsce - Oliwia Zglińska, kl. IV h, ucz. p. Jolanty Kargul
  • III miejsce - Maksymilian Kumor, kl.V b, ucz. p. Jolanty Kargul
  • Wyróżnienie - Piotr Tomaszewski, kl. V b, ucz. p. Jolanty Kargul
  • Wyróżnienie - Oliwia Pietrzyk, kl. IV h, ucz. p. Jolanty Kargul
  • Wyróżnienie - Emilia Pietrzyk, kl. VI c, ucz. p. Piotra Kiljańskiego
  • Wyróżnienie - Karolina Perchel, kl. VI b, ucz. p. Piotra Kiljańskiego

  Podczas akademii pani wicedyrektor Małgorzata Urban wręczyła dyplomy i nagrody finalistom konkursu.

   

  Listopadowe obchody Dnia Dobrego Słowa w naszej szkole odbyły się pod hasłem dobrych słów w języku angielskim. Chętni uczniowie przygotowali plakaty w języku angielskim, w których zachęcali do stosowania miłych słów i zwrotów grzecznościowych w j. obcym.
  Koło polonistyczne „Kajet” przygotowało gazetkę na holu szkoły, w której uczniowie zwrócili uwagę na zwroty grzecznościowe w kilku europejskich językach i zachęcali uczniów do ich nauki i do stosowania podczas wakacyjnych podróży.
  Samorząd Uczniowski przygotował z kolei akcję specjalną. Każdy uczeń, który w dniu 13 listopada przyszedł do szkoły ubrany w koszulkę z pozytywnym napisem był niepytany i nie pisał niezapowiedzianych kartkówek. Inwencja naszych uczniów nie zna granic, więc niektóre napisy na koszulkach były bardzo oryginalne. Do akcji włączyli się też nauczyciele. Dowiedzieliśmy się np. że jedna z pań od j. polskiego potrzebuje kawy, a pani katechetka chciała wszystkim powiedzieć, że „Bóg sam wystarczy”.
  Samorząd Uczniowski przygotował też pokaz mody pod hasłem „Mundurek i garniturek”. Pokaz odbył się na przerwie. W ten sposób uczniowie chcieli zwrócić uwagę swoich kolegów na kulturę stroju i jego odpowiedni dobór w zależności od okazji. Uczniowie prezentowali stroje galowe, do teatru, na przyjęcie u babci, a także zwykły szkolny strój na „co dzień”. Każdy, kto poczuł się źle w tym dniu, mógł poczęstować się kuponem z dobrym słowem. Listopada pogoda sprawiła, że dobre słowa „szły jak ciepłe bułeczki”.

  7 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z okazji Święta Niepodległości odbył się Szkolny konkurs piosenki patriotycznej pn. „Tobie śpiewamy Ojczyzno”.
  Głównym celem konkursu było rozbudzanie w sercach dzieci miłości do ojczystej ziemi. Była to również doskonała okazja dla zaprezentowania przez uczniów swoich zdolności muzycznych przed publicznością. W konkursie wzięły udział dzieci z klas I – III. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór
  o treści patriotycznej.
  Jury w składzie:
  1. p. Anna Barańska – wicedyrektor szkoły
  2. p. Małgorzata Łojek – nauczyciel muzyki
  3. p. Iwona Stańczak – nauczyciel muzyki
  przyznało nagrody następującym wykonawcom:
  W kategorii „soliści”:
  I miejsce - Wiktorii Gawlik z kl. 1d /ucz. p. Lucyny Wiśniewskiej/
  II miejsce - Idze Starbie z kl. 3b /ucz. p. Wandy Ostatek/
  III miejsce - Mai Pietrzyk z kl. 2b /ucz. p. Renaty Bartnik/ i Mai Waliszewskiej z kl. 3a
  /ucz. p. Bożeny Nizielskiej/
  W kategorii „duety”:
  I miejsce Marii Bąk i Nadii Sali z kl. 2c /ucz. p. Pauliny Jankowskiej/
  II miejsce Mai Dymanowskiej i Oliwii Boleń z kl. 2a /ucz. p. Joanny Zagozdon/
  III miejsce Wiktorowi Czarneckiemu i Martynie Czajkowskiej z kl. 2d /ucz. p. Anny Gawron/

  Widzowie i jurorzy byli pod dużym wrażeniem występów uczniów. Młodzi artyści wykazali się świetnym przygotowaniem i ogromną wrażliwością. Konkurs udowodnił, że takie pojęcia jak: PATRIOTYZM, OJCZYZNA, TRADYCJA są bardzo ważne oraz bliskie sercom i umysłom dzieci.
  Organizatorkami konkursu były: p. Wanda Ostatek i p. Bożena Nizielska - nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

  „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem…”,
  czyli o świętowaniu 100. rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości

  Na ten dzień czekaliśmy sto lat i chociaż wszyscy nasi uczniowie są dużo młodsi, niż nasza niepodległość, to każdy mały Polak wie, że to duże święto i szczególna uroczystość. Gdy równo sto lat temu po 123 latach niewoli staliśmy się na nowo wolnym krajem, poczuliśmy wtedy powiew świeżego powietrza.

  Do tak szczególnej uroczystości przygotowywaliśmy się prawie rok, a ostatni miesiąc to wytężona praca uczniów oraz nauczycieli. Specjalnie na setną rocznicę nasza szkoła została przybrana w barwy biało-czerwone.

   Od poniedziałku wszyscy w szkole czuli już podniosłą atmosferę zbliżającej się rocznicy. Ostatnie szlify w nauce 4 zwrotek hymnu, ostatnie poprawki i próby przed piątkową akademią wypełniały nam każdą wolną chwilę.

  W środę klasy 4  wzięły udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Wspólne śpiewanie przy popiersiu patrona szkoły przygotował pan Ryszard Góra oraz panie Renata Kudełko oraz Anna Zychnowska. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do śpiewu udowadniając, że doskonale znają pieśni legionowe.


  9 listopada uczniowie kl. 5-8 wzięli udział w uroczystej akademii, którą w tym roku przygotowały razem z uczniami kl. 7a, 8a, 8b, 8c panie: Renata Kudełko i Katarzyna Tomala. Pieśniami patriotycznymi uroczystość uświetniły solistki pana Ryszarda Góry oraz zespół wokalny z kl. 7b i 7c przygotowany przez panią Iwona Stańczak. Piękny wystrój sali gimnastycznej był dziełem pani Marzeny Szymczyk.

  Swoją akademię miały też klasy 1-3. W tym roku apel dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowały panie: Bożena Nizielska i Wanda Ostatek.

  Punktualnie o 11.11 wzięliśmy udział w biciu rekordu we wspólnym śpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” – 873 uczniów i 50 nauczycieli oraz pracowników administracyjnych szkoły to nasza cegiełka w wydarzeniu zorganizowanym przez MEN z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.


  Kulminacja obchodów rocznicy będzie w niedzielę. Ten dzień spędzimy już w gronie najbliższych ciesząc się z życia w pięknym i wolnym kraju.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...