Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  ×

  Błąd

  Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sigplusrootaktualnosciroot11root11ldds11 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  13 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły odwiedził najwyższe władze naszego miasta. Gościł nas Pan Prezydenta Jarosław Górczyński, który odpowiadał na pytania naszych uczniów dotyczące miasta, jego rozwoju, planów na przyszłość. Bardzo dziękujemy za okazaną sympatię, ogromną wiedzę, której częścią Pan Prezydent podzielił się z młodzieżą.

  Dziękujemy również za poparcie naszej inicjatywy projektu "Lubię Ostrowiec!" i zaproszenie do poprowadzenia spotkania samorządów uczniowskich wszystkich szkół. Jesteśmy zaszczyceni!

  14 listopada Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - pan Jarosław Górczyński odwiedził wczoraj naszą szkołę i wziął udział w lekcji pokazującej możliwości pracowni językowej, którą pozyskaliśmy dzięki udziałowi w projekcie "Nowoczesna Szkoła", w pełni finansowanemu przez Gminę Ostrowiec.

  Dziękujemy bardzo za wizytę i czynny udział w lekcji kl. VI f, który sprawił uczniom oraz p. Małgorzacie Czai ogromną radość. Byliśmy zaszczyceni móc gościć władze miasta w naszej szkole.

  Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sigplusrootaktualnosciroot11root11ldds11 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  Na dobre rozkręciliśmy się z obchodami Dnia Dobrego Słowa w naszej szkole. Listopadowe obchody poświeciliśmy kulturze stroju i zorganizowaliśmy II Szkolny Fashion Week.

  Wbrew temu co uważa większość ludzi, o jego wartości nie świadczą markowe ubrania, ale to jakim jest człowiekiem. Każda okazja, czy to wyjście do szkoły, pracy, obiad u babci, rodzinne przyjęcie, wymaga od nas odpowiedniego stroju, który jest dostosowany do wydarzenia, w którym bierzemy udział.

  Podczas tegorocznej Gali Fashion w naszej szkole skupiliśmy się na różnorodności strojów z różnych zakątków świata. Ubranie, które w innym regionie świata jest czymś normalnym, u nas niestety nie zawsze byłoby dobrze odebrane. Wyobraźcie sobie na przykład takiego ucznia, który do szkoły przyszedłby w indiańskim pióropuszu lub uczennicę, która po korytarzu szkolnym biegałaby w kimono. Choć dla nas taki strój jest egzotyczny i raczej założylibyśmy do na bal karnawałowy, to w innych regionach świata jest czymś naturalnym.

  Uczniowie klas 4 i 5 na długiej przerwie zaprezentowali tę odmienność stroju. Mieliśmy stroje prosto z paryskich wybiegów (wiadomo Paryż – stolica mody), japońskie kimona, piękne hiszpańskie sukienki, ubrania inspirowane szkocką kratką, a także stroje prosto z Afryki czy od rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Nie zabrakło też strojów inspirowanych naszymi strojami ludowymi, bo nasza kultura jest przecież barwna także i pod tym względem.

  {gallery}sigplus/aktualnosci/11/11ldds11{/gallery}

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...