Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  "Moja pasja, mój zawód" - pod takim hasłem w dniu 26 października 2018 roku, rozpoczął się w naszej szkoły cykl spotkań z ciekawymi ludźmi miasta Ostrowca i okolic.

  Cykl otworzył artysta fotografik p. Andrzej Łada, Kustosz Galerii Fotografii w Ostrowcu Świętokrzyskim, założyciel i prezes ostrowieckiego Fotoklubu „Galeria”, działającego przy Miejskim Centrum Kultury.
  Od 30 lat p. A. Łada należy do elitarnego Związku Polskich Artystów Fotografików.
  W 2017 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
  Wydał 9 albumów autorskich m.in. "Alchemia światła", "Nad Kamienną", a jego prace prezentowane były na 240 wystawach fotograficznych w Polsce, Francji, Danii, Belgii i na Ukrainie.
  Uczniowie klas VII A, D i E w ramach lekcji plastyki mogli dowiedzieć się jak narodziła się fotografia, co jest w niej najważniejszym środkiem wyrazu oraz poznać zasady kompozycji fotografii.
  Podczas spotkania p. Andrzej Łada zabrał uczniów w niezwykłą podróż, w czasy mistycznej, czarno- białej fotografii analogowej oraz do miejsc, których już nie ma, zostały tylko na fotografiach.
  Podsumowaniem spotkania były prezentacje multimedialne pt. „Z pluskiem Wiślanych fal” oraz "…moje pola pejzaży", zdjęcia wykonane z paralotni, z perspektywy lotniczej.
  Pomysłodawcą i organizatorem spotkań z ciekawymi ludźmi jest p. Iwona Stańczak

  kids"Szkoła winna być kuźnicą, gdzie wykuwają się najświętsze hasła [...] – ona najgłośniej wołać winna 
  o prawa człowieka, piętnować najśmielej i najbezwzględniej to, co jest w nim [życiu] zabagnionego". 

  Janusz Korczak

  Jednym z zadań szkoły jest upowszechnianie zapisów Konwencji o Prawach Dziecka. Wszystkie dzieci powinny znać i rozumieć swoje prawa oraz umieć z nich korzystać. Powinny mieć także świadomość, że nie mogą naruszać i ograniczać praw innych. Fundamenty do ich upowszechniania położył Janusz Korczak – prekursor walki o prawa dzieci.

  Od początku listopada te ważne i trudne tematy były poruszane na wielu zajęciach. Stały się inspiracją dziecięcej twórczości poetyckiej. Na konkurs skierowany do uczniów klas IV- VIII napłynęło ponad 50 wierszy. Młodzi poeci wyrazili w nich, jak bardzo ważne jest poczucie godności, tożsamości oraz prawo do szczęścia rodzinnego.
  Jury, biorąc pod uwagę dobór środków językowych, poziom warsztatowy, oryginalność, zgodność stylu i języka z formą wypowiedzi artystycznej, przyznało następujące miejsca:

  Klasa IV
  I miejsce – Julia Chrapek, kl. IV d
  I miejsce – Julia Masternak, kl. IV a
  II miejsce – Julia Kulasiewicz, kl. IV c
  II miejsce – Wiktor Pietrzyk, kl. IV a
  III miejsce – Alicja Misztal, kl. IV h
  III miejsce – Julian Turek, kl. IV a
  wyróżnienie – Zuzanna Polak, kl. IV e
  wyróżnienie – Julia Kaczor, kl. IV c
  wyróżnienie – Martyna Żylińska, kl. IV c

  Klasa V
  I miejsce - Kacper Kaczor, kl. V a
  II miejsce - Marcel Antonkiewicz, kl. V a
  III miejsce - Julia Polak, kl. V a

  Klasa VI
  I miejsce - Natalia Majewska, kl. VI a
  II miejsce - Oliwia Kubik, kl. VI b
  II miejsce - Julia Dziewiecka,kl. VI a
  III miejsce - Aleksander Gajek, kl. VI a
  III miejsce - Karolina Perchel, kl. VI b
  Wyróżnienie - Maksymilian Krawiec, kl. VI a

  Klasa VII
  I miejsce – Magdalena Oksińska, kl. VII b
  I miejsce – Julia Opałka, kl. VII d
  III miejsce – Natalia Zaręba, kl. VII b
  Wyróżnienie – Hubert Walczyk, kl. VII b
  Wyróżnienie – Izabela Kądziela, kl. VII d

  Klasa VIII
  I miejsce – Wiktoria Masternak, kl. VIII c
  I miejsce – Wiktoria Szemraj, kl. VIII b
  II miejsce – Gabriela Niewadzi, kl. VIII b
  III miejsce – Kinga Choda, kl. VIII b

  Gratulujemy!

  30 listopada 2018 roku w gościnnych progach świetlicy szkolnej odbyła się kolejna odsłona spotkań z ciekawymi ludźmi Ostrowca pt. "moja pasja- mój zawód”.

  Zaproszenie przyjął ostrowczanin Andrzej Chochół, muzyk, gitarzysta jazzowy, kompozytor i aranżer muzyki, od wielu lat znajdujący się w czołówce najlepszych gitarzystów jazzowych w Polsce. Pomysłodawca wielu imprez kulturalnych miasta m.in. „Wiosny jazzowej”, „Rock Afera”, „Rock Meeting” oraz Zaduszek Jazzowych, które w tym roku odbyły się już po raz XXX. Od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną w MCK, jako główny specjalista ds. muzyki. I niewątpliwie był to czas dla muzyki. Muzyk i jego gitary zabrały słuchaczy z klasy VII a, b, d, e i VI c w świat muzycznego piękna, barw, nastrojów i różnorodnych klimatów.

  Młodzież nie tylko chętnie słuchała muzyki, jakże odmiennej niż ta, z którą obcuje na co dzień, ale miała też sposobność sprawdzenia własnych umiejętności. I choć gitara „miała humorki” i nie wszystkim brzmiała czysto, to zabawy i śmiechu było co niemiara.

  Ziarenko zostało zasiane. Może narodzą się z niego przyszli muzycy, wokaliści, kompozytorzy, gwiazdy? Niech tak się stanie!

  29 listopada odbył się szkolny konkurs wiedzy z języka angielskiego na temat Święta Dziękczynienia-Thanksgiving. W quizie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie klas V i VI. Uczestnicy zmierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę na temat historii oraz tradycji związanych z tym najważniejszym dla Amerykanów świętem.

  I miejsce - Emilia Pietrzyk, kl. VI c, ucz. p. Anny Rożek
  I miejsce - Iza Kapsa, kl. V d, ucz. p. Marzeny Kucharczyk
  II miejsce - Maciej Zbieski, kl. VI d, ucz. p. Beaty Dąbrowskiej
  III miejsce - Kacper Kaczor, kl. V a, ucz. p. Alicji Musiał
  Wyróżnienie - Julia Mroczek, kl. V a, ucz. p. Alicji Musiał

  30 listopada obchodzimy dzień patrona Szkocji – świętego Andrzeja. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego zrobili wystawę prac związanych z tym krajem. Uczniowie mogli przeczytać wiele ciekawostek i dowiedzieć się o szkockich zwyczajach. Obok wystawy znalazły się też albumy o Szkocji wykonane przez uczniów.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...