Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

  III Międzyszkolny Turniej Matematyczny klas V za nami. Zebrały się u nas ścisłe umysły z 9 szkół z naszego miasta. W matematycznych szrankach najlepszą drużyną okazała drużyna z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego, 2 miejsce zajęli gospodarze czyli nasza PSP nr 5, zaś w dramatycznej dogrywce o sekundy lepsi byli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego. Dziękujemy za liczny udział, gratulujemy wiedzy i zapraszamy za rok. 💪✏️📏📐📈

  25 maja braliśmy udział w Ostrowieckim Biegu Wiosny 🏃🏃🏃. Było nas dużo i wszyscy daliśmy z siebie wszystko 💪👌. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział i reprezentowanie szkoły. Pani Dyrektor Marta Dobrowolska - Wesołowska oraz pani Wicedyrektor Anna Barańska również wzięły udział w biegu 💪🙌 zdobywając dla szkoły 40 punktów 😊.

  W marcu 2013 r. nasza szkoła znalazła się w gronie Szkół Odkrywców Talentów. Talenty naszych uczniów, co często podkreślamy, odkrywamy każdego dnia. W tym roku Dzień Odkrywania Talentów obchodziliśmy 9 maja. Tego dnia odbył się w naszej szkole Pokaz Talentów. Uczniowie klas 1-3 prezentowali m.in. swoje zdolności i pasje muzyczne, wokalne i taneczne, taneczno – gimnastyczne, recytatorskie, plastyczne.

  W układach tanecznych i taneczno-gimnastycznych zaprezentowali się: Livia Lampredi , Oliwia Boleń, Blanka Tofil, Blanka Pietrasik, Alicja Gębka, Maja Bogdańska, Julia Masternak, Wiktoria Lis, Iga Ścibor, Liliana Pypeć, Pola Młynarczyk, Nikola Mikołajek. Uzdolnione wokalnie uczennice Amelia Gawęcka, Iga Starba, Maja Waliszewska wyśpiewały swoje ulubione piosenki, również w języku francuskim. Na gitarze zagrał Marcel Langner, a wiersz wyrecytowała Samanta Arendarska. Talenty plastyczne zaprezentowali Nikola Haba, Mateusz Kubik. Mogliśmy także zobaczyć nagrodzone w konkursach „Poznajcie mój talent” oraz „Ulotka zachęcająca do rozwijania talentów” prace uzdolnionych plastycznie uczniów p. Agnieszki Brożek.
  Organizatorem Pokazu Talentów w klasach 1-3 była p. Agnieszka Brożek. Dekorację na Pokazie Talentów wykonała p. Katarzyna Nowak i p. Agnieszka Brożek. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Ryszard Góra.

   

   

  23 maja 2019 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią p. Joanną Zagozdon wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej. Celem wyjścia był udział w warsztatach związanych z książką.
  Zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem dzieci z wierszem pt.”Czytelniczka” i rozmową na temat jego treści. Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt.”Skąd się biorą książki?” Zapoznały się z budową książek, ich oprawą oraz rodzajami pisma i druku. Bardzo chętnie przedstawiały scenki dramowe. Rozwiązały również hasło – „Biblioteka Pedagogiczna”,po wcześniejszym wyliczeniu działania matematycznego. Na zakończenie pani bibliotekarka przygotowała wspólne śpiewanie piosenki o mamie oraz zajęcia plastyczne. Zadaniem dzieci było wykonanie dla mamy, metodą orgiami, zakładki do książki w kształcie serca. Warsztaty były bardzo ciekawe i pouczające.

  W dniach 15-17 maja 2019 r. klasy 4d i 4h pod opieką p. Beaty Adamczyk, p. Małgorzaty Krysy i p. Danuty Wiśniewskiej wyjechały na Zieloną Szkołę do Sandomierza.

  W czasie pierwszego dnia pobytu uczniowie spacerowali po zabytkowym rynku oraz zwiedzili zbrojownię i salę tortur. Tam spotkali średniowiecznego rycerza, który w bardzo ciekawy i pełen humoru sposób opowiedział im o życiu księżniczek i rycerzy. Po obiedzie zwiedzali tajemnicze podziemia Sandomierza i słuchali miejscowych legend. Zobaczyli również katedrę Narodzenia Najświętszej Mari Panny. Po kolacji odbył się „pogodny wieczór” z wieloma atrakcjami, podczas których uczniowie świetnie się bawili.

  Drugiego dnia uczniowie mieli okazję przyjrzeć się jak wygląda praca w drukarni, a potem udali się na Zamek Królewski, gdzie mogli podziwiać wystawę Pięknych Małp Europy. Następnie brali udział w zabawach sportowych na świeżym powietrzu. Po południu rozwiązywali łamigłówki matematyczne oraz quizy dotyczące wiedzy o Sandomierzu.

  Trzeci dzień upłynął równie ciekawie. Uczniowie podziwiali malownicze krajobrazy Sandomierza podczas rejsu statkiem po Wiśle. Następnie udali się do muzeum „Ojca Mateusza”, gdzie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia z bohaterami filmu. Pełni pozytywnych wrażeń i w doskonałych humorach powrócili do domów.

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...