Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

   

  Owoce i warzywa w szkole - program dla szkół

  program
  W naszej szkole realizujemy ogólnopolski program edukacyjny dla klas I-III "5 porcji warzyw, owoców lub soku". W ramach realizacji projektu szkoła otrzymała atrakcyjne materiały edukacyjne dla nauczycieli i dzieci, certyfikaty potwierdzające udział w akcji, a także będą mogły wziąć udział w konkursie z nagrodami.

  KOORDYNATOR:

  • p. wicedyrektor Anna Barańska


  CELE KAMPANII:

  Celem kampanii społecznej "5 porcji warzyw, owoców lub soku" jest propagowanie zdrowej, zbalansowanej diety - bogatej w warzywa, owoce oraz soki - i zachęcanie do jej stosowania.

  Program jest sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Organizatorem programu jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków.
  Program "5 porcji warzyw, owoców lub soku" - jego cel to zwiększenie świadomości na temat zdrowej diety oraz zachęcenie do wdrożenia jej w życie. A 5 porcji dlatego, że jak twierdzą eksperci, jest to optymalna dawka owoców i warzyw dla naszego organizmu. Wystarczy niewiele, aby zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia - jedna porcja to średniej wielkości owoc, warzywo lub szklanka.


  ZADANIA DLA SZKOŁY BIORĄCEJ UDZIAŁ W PROGRAMIE

  • Realizacja 4 scenariuszy lekcyjnych, zgodnych z podstawą programową dla klas I-III, z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych programu.
  • Przeprowadzenie z uczniami opracowanego mini quizu z wiedzy o zdrowym odżywianiu w dwóch etapach: wstępnego badania przed przeprowadzeniem pierwszej lekcji programu oraz końcowego badania po przeprowadzeniu czwartej, ostatniej lekcji programu (wraz z krótkim raportem). Mini quiz pozwoli pokazać stan wiedzy dzieci na temat zdrowego odżywiania się oraz efekty programu w budowaniu świadomości prawidłowej diety.
  • Dla chętnych jest konkurs na przygotowanie najciekawszego plakatu promującego program "5 porcji warzyw, owoców lub soku". Do konkursu zapraszamy klasy wraz z nauczycielami.

  Zobacz również:


  warzywawarzywa

   

  Nasza szkoła uczestniczy w programie „mleko w szkole”. Mleko białe UHT o minimalnej zawartości tłuszczu 1,5% pakowane w kartonikach o pojemności 250 ml jest spożywane przez uczniów z klas I-VI.

  Mleko wydawane jest trzy razy w tygodniu w miesiącach od listopada do grudnia.

  Dostawcą mleka dla naszej szkoły jest Spółdzielnia Mleczarska Argo Dorota Skuza.

  mleka z klasa

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...