Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

    godlo

    Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
    w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
    im. Stefana Żeromskiego

    Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

    Osiągnięcia sportowe

    o.sportowe

    "W zdrowym ciele zdrowy duch!"

    Motywujemy uczniów do aktywnego udziału w wychowaniu fizycznym, dbając w ten sposób o równowagę między sprawnością fizyczną i intelektualną. Podejmujemy także działania na rzecz aktywności ruchowej w czasie wolnym dziecka.

    Wychowanie fizyczne ma za zadanie przygotować ucznia do uczestnictwa w rekreacji ruchowej. W procesie nauczania tego przedmiotu chodzi o zwiększenie świadomości i wiedzy młodych ludzi na temat psychofizycznych walorów aktywności ruchowej.
    Uprawianie sportu podnosi nie tylko sprawność fizyczną, ale sprzyja również kształtowaniu wielu cech charakteru niezbędnych młodemu człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Są to między innymi wytrzymałość, konsekwencja, systematyczność, zaufanie, umiejętność radzenia sobie ze stresem i agresją, umiejętność rywalizacji, współpracy oraz wiele, wiele innych.

     

    ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE

    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych

    • I miejsce - Julia Skrzypczyk, kl. VI b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

     

    Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim — Swarzędz Cup 2019

    Konkurencja: walki sportowe
    Kategoria: kadetki

    • III miejsce - Julia Skrzypczyk, kl. VI b, ucz. p. Wioletty Walerowicz

     

     

    ZAWODY WOJEWÓDZKIE, REGIONALNE

    Finał Wojewódzki V Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I – IV dziewcząt i chłopców

    •  II miejsce - Kacper Dwojak, Ksenia Matracka, Krystian Świstak, Barbara Wejman – I a, Julia Celińska, Sebastian Dryjas, Kacper Mierzejewski, Antoni Gołąb – I b, Mateusz Kubik, Nikola Haba – I c, Alicja Drabina, Klaudia Stachowicz – I d, Vanessa Kustra – I e, Wiktoria Barańska, Oliwia Boleń, Nikola Mikołajek, Mateusz Osojca, Jakub Sejdziński - II a, Maria Kabała, Wojciech Budzeń - II b, Iga Berner, Artur Drobek, Karol Konat, Maciej Starachowski – II c, Julia Przygoda, Michał Pacocha - II d, Alicja Misztal IV h, Wiktoria Przepiórka IV g, Blanka Walczyk IV g, Maja Kaniewska IV f, Stefania Jędrych IV f, Mikołaj Bednarski IV , Piotr Czajkowski IV d, Aleksander Barański IV d, Filip Turek IV g, Gabriel Lach IV , Kacper Mierzejewski IV, ucz. p. Katarzyny Nowak, p. Ilony Kucharskiej, p. Anny Wesołowskiej, p. Lucyny Wiśniewskiej, p. Magdaleny Soboń, p. Joanny Zagozdon, p. Renaty Bartnik,p. Pauliny Jankowskiej, p. Joanny Zybury, p. Janusza Ozdoby, p. Andrzeja Waniela, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Pawła Łagody

     

    Halowe Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce w Kielcach

    • I miejsce – Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Bartosz Grudniewski, kl. VIII a, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce - Alicja Mołodowiec, kl. IV d, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Jasionek Mateusz, kl. V c, z w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Dominik Wnuk, kl. V e, w skoku w dal, ucz. p.Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Alicja Mołodowiec kl. IV d, w biegu na 60 m, ucz.p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 60 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim

    • II miejsce - Dominik Czaja, kl. IV c, ucz. p. Wioletty Walerowicz

    Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców

    • III miejsce - Filip Sejdziński kl. VI c, Mateusz Jesionek kl. V c, Wojciech Zięba kl. VI a, Konrad Nowocień kl. V d, Kacper Nowakowski kl. VI a, Maksymilian Krawiec kl. VI a, Olivier Nowak kl. VI b, Dominik Stachera kl. VI b, Martin Wyrzykowski VI c, ucz. p. Andrzeja Waniela, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Janusza Ozdoby i p. Wojciecha Serwina

    Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce rocznik 2006 – 2007 oraz 2008 i młodsi

    • I miejsce - Dominik Wnuk kl. V e w skoku w dal z wynikiem 4,35m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce – Bartosz Kowalski kl. V a w skoku w dal z wynikiem 4,78 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Dominik Wnuk kl. V e w biegu na 60m wynikiem 9,09 s, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Trójboju L.A. rocznik 2008 i młodsi

    • II miejsce - Dominik Wnuk kl. V e, Kamil Kubacki kl. V b, Oliwier Mazur kl. V b, Mikołaj Bednarski kl. V d, Piotr Czajkowski kl. V d. w Trójboju (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką), ucz. p. Janusza Ozdoby

    W punktacji indywidualnej

    • III miejsce - Dominik Wnuk kl. V e, ucz. p. Janusza Ozdoby

     

    Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

    • I miejsce - Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Patrycja Mucha kl. VII a, w biegu na 200 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Patrycja Mucha kl. VII a, w biegu na 80 m przez płotki, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Izabella Łepecka kl. VIII c w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby

    Wojewódzkie zawody LDK w Lekkiej Atletyce w Kielcach

    • I miejsce - Mateusz Kowalski, kl. V a, w rzucie piłeczką palantową, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • I miejsce – Daniel Chamera, kl. VIII d, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Paweł Wróbel, kl. VIII a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Alicja Mołodowiec, kl. IV d, w trójboju, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Nikola Romanowska, kl. VII b, w skoku w wzwyż, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Dominik Wnuk, kl. V e, w trójboju, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Bartosz Kowalski, z kl. V a, w biegu na 60 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Mateusz Jesionek, kl. V c, w biegu na 300 m, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • II miejsce - Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 80 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Bartosz Kowalski, z kl. V a, w skoku w dal, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsce - Patrycja Mucha, kl. VII a, w biegu na 200 m p/pł, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsca - Izabella Łepecka, kl. VIII c, w pchnięciu kulą, ucz. p. Janusza Ozdoby
    • III miejsca - Izabella Łepecka, kl. VIII c, w rzucie oszczepem, ucz. p. Janusza Ozdoby

    ZAWODY POWIATOWE

    Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

    Sztafeta 10 x 800 m dla dziewcząt rocznika 2003 - 2005

    • III miejsce - Wiktoria Barańska kl. VIII a, Oliwia Dyka kl. VII b, Weronika Gajek kl. VIII b, Wiktoria Hynek kl. VII c, Roksana Kamińska kl. VIII a, Kaja Krawiec kl. VIII d, Maria Krzciuk kl. VII c, Magdalena Oksińska kl. VII b, Paulina Nowicka kl. VII c, Olivia Pacocha kl. VIII c, Tamara Pawłowicz kl. VIII b, ucz. p. Beaty Tracz i Michała Kępczyńskiego

    Sztafeta 10 x 1000 m dla chłopców rocznika 2003 - 2005

    • I miejsce - Wiktor Nowak kl. VII e, Mikołaj Tkaczyk kl. VII e, Paweł Zdyb, kl. VII e Damian Kosiarski kl. VII e, Sebastian Wesołowski kl. VII e, Kornel Wąsik kl. VII e, Miłosz Machula kl. VIII c, Jakub Paluszkiewicz kl. VIII d, Alan Nowocień kl. VIII c, Kacper Żebrowski kl. VII e, Igor Kozakiewicz kl. VII e, ucz. p. Pawła Łagody, Rafała Barańskiego i Janusza Ozdoby

    Sztafeta 10 x 800 m dla chłopców z rocznika 2006-2007

    • I miejsce – Filip Sejdziński kl. VI c, Mateusz Jesionek kl. V c, Wojciech Zięba kl. VI a, Konrad Nowocień kl. V d, Kacper Nowakowski kl. VI a, Maksymilian Krawiec kl. VI a, Mateusz Kowalski kl. V c, Olivier Nowak kl. VI b, Dominik Stachera kl. VI b, Martin Wyrzykowski kl. V c, ucz. p. Janusza Ozdoby, Wojciecha Serwina i Andrzeja Waniela

    ZAWODY MIEJSKIE

    II Turniej Szkół Podstawowych w Siatkówce Dziewcząt „Ostrowiecka Volleymania” na rok szkolny 2018/2019

    • I miejsce - Alicja Sołtykiewicz, kl. VI a, Kamila Rycombel, kl. VI a, Julia Grudzień, kl. VI a, Oliwia Osojca, kl. VI a, Julia Dziewiecka, kl. VI, ucz. p. Michała Kępczyńskiego i p. Andrzeja Waniela

    Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

    • I miejsce - Patrycja Mucha, kl. VII a, ucz. p. Michała Kępczyńskiego
    • II miejsce w drużynowej klasyfikacji kl. V-VI – Maja Zawolik kl VI d, Oliwia Osojca kl. VI a, Alicja Sołtykiewicz VI a, Julia Grudzień VI a, Natalia Majewska VI a, Kamila Rycombel VI a, ucz. p. Michała Kępczyńskiego

    Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt rocznik 2003-2005

    • III miejsce - Maja Arcowska VIII c, Oliwia Chuchała VIII a, Marlena Gębska VIII d, Roksana Kamińska VIII a, Julia Kowalska VIII d, Natalia Kozieł VIII d, Izabela Łepecka VIII c, Zuzanna Mazur VIII b, Nikola Mojecka VIII d, Martyna Polak VIII c, Wiktoria Szemraj VIII b, Julia Szymańska VIII c - ucz. p. Beaty Tracz i p.Janusza Ozdoby

    Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Podstawowych na rok szkolny 2018/2019

    • I miejsce - Maja Zawolik kl. VI d, Oliwia Osojca kl. VI a, Julia Grudzień kl. VI a, Kamila Rycombel kl. VI a, Milena Kabat kl. VI a, Karolina Adamczyk kl. Via, Julia Dziewiecka kl. VI a, Amelia Orłowska kl. VI d, Natalia Majewska kl. VI a, Alicja Sołtykiewicz kl. VI a, Nikola Szczerbińska kl. VI a, ucz. p. Michała Kępczyńskiego

    Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Minipiłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych na rok szkolny 2018/2019

    • I miejsce - Zofia Wójcik kl. V d, Wiktoria Stefańska kl. V d, Weronika Jurak kl. V d, Maja Zawolik kl. VI d, Oliwia Osojca kl. VI a, Julia Grudzień kl. VI a, Natalia Szczerbińska kl. VI a, Kamila Rycombel kl. VI a, Milena Kabat kl.VI a, ucz. p. Michała Kępczyńskiego, Andrzeja Waniela

    Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Minipiłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych na rok szkolny 2018/2019

    • II miejsce - Filip Sejdziński VI c, Maksymilian Krawiec VI a, Zięba Wojciech VI a, Piotr Długosz VI a, Oliwier Nowak VI b, Dominik Stachera VI b, Konrad Nowocień V d, Igor Zięba V a, Patryk Misiura V f , Kacper Kaczor V a - ucz. p. Andrzeja Waniel, p. Wojciecha Serwina, p. Janusza Ozdoby.

    Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Piłce Nożnej Chłopców rocznika 2003-2005

    • III miejsce - Kacper Rybiński VIII e, Bartek Cimała VIII e, Kamil Firmanty VIII e, Kornel Wąsik VII e, Dawid Witczak VIII e, Jakub Wojtachnio VIII e, Wiktor Nowak VII e, Paweł Zdyb VII e, Kacper Żebrowski VII e, ucz. p. Pawła Łagody, Rafała Barańskiego, Tomasza Dymanowskiego

    Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Siatkówce Dziewcząt "I Ostrowiecka Villeymania"

    • I miejsce - Alicja Sołtykiewicz VI a, Kamila Rycombel VI a, Julia Grudzień VI a, Oliwia Osojca VI a, ucz. p. Michała Kępczyńskiego i Andrzeja Waniela
    • III miejsce w całym cyklu rozgrywek - Antonia Nowak kl. V a , Julia Mroczkowska kl. V a i Weronika Pasternak kl. V a, uczennice Wioletty Walerowicz i Andrzeja Waniela.

    Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Siatkówce Chłopców na rok szkolny 2018/2019

    • I miejsce - Wojciech Zięba VI a, Maksymilian Krawiec VI a, Oliwier Mądry VI a, Piotr Długosz VI a, Jakub Czajkowski V a, Igor Zięba V a, Piotr Waza VI c, Bartek Kowalski V a, Mateusz Kowalski V a, ucz. p. Andrzeja Waniela, Wojciecha Serwina, Janusza Ozdoby

    Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

    Sztafeta 10 x 800 m dla dziewcząt rocznika 2003 - 2005

    • III miejsce - Wiktoria Barańska kl. VIII a, Oliwia Dyka kl. VII b, Weronika Gajek kl. VIII b, Wiktoria Hynek kl. VII c, Roksana Kamińska kl. VIII a, Kaja Krawiec kl. VIII d, Maria Krzciuk kl. VII c, Magdalena Oksińska kl. VII b, Paulina Nowicka kl. VII c, Olivia Pacocha kl. VIII c, Tamara Pawłowicz kl. VIII b, ucz. p. Beaty Tracz i Michała Kępczyńskiego

    Sztafeta 10 x 1000 m dla chłopców rocznika 2003 - 2005

    • I miejsce - Wiktor Nowak kl. VII e, Mikołaj Tkaczyk kl. VII e, Paweł Zdyb, kl. VII e Damian Kosiarski kl. VII e, Sebastian Wesołowski kl. VII e, Kornel Wąsik kl. VII e, Miłosz Machula kl. VIII c, Jakub Paluszkiewicz kl. VIII d, Alan Nowocień kl. VIII c, Kacper Żebrowski kl. VII e, Igor Kozakiewicz kl. VII e, ucz. p. Pawła Łagody, Rafała Barańskiego i Janusza Ozdoby

    Sztafeta 10 x 800m dla chłopców z rocznika 2006-2007

    • I miejsce – Filip Sejdziński kl. VI c, Mateusz Jesionek kl. V c, Wojciech Zięba kl. VI a, Konrad Nowocień kl. V d, Kacper Nowakowski kl. VI a, Maksymilian Krawiec kl. VI a, Mateusz Kowalski kl. V c, Olivier Nowak kl. VI b, Dominik Stachera kl. VI b, Martin Wyrzykowski kl. V c, ucz. p. Janusza Ozdoby, Wojciecha Serwina i Andrzeja Waniela

    Półfinał V Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I – III dziewcząt i chłopców

    • I miejsce - Kacper Dwojak, Ksenia Matracka, Krystian Świstak, Barbara Wejman – I a, Julia Celińska, Sebastian Dryjas, Kacper Mierzejewski, Antoni Gołąb – I b, Mateusz Kubik, Nikola Haba – I c, Alicja Drabina, Klaudia Stachowicz – I d, Vanessa Kustra – I e, Wiktoria Barańska, Oliwia Boleń, Nikola Mikołajek, Mateusz Osojca, Jakub Sejdziński - II a, Maria Kabała, Wojciech Budzeń - II b, Iga Berner, Artur Drobek, Karol Konat, Maciej Starachowski – II c, Julia Przygoda, Michał Pacocha - II d, Alicja Misztal IV h, Wiktoria Przepiórka IV g, Blanka Walczyk IV g, Maja Kaniewska IV f, Stefania Jędrych IV f, Mikołaj Bednarski IV , Piotr Czajkowski IV d, Aleksander Barański IV d, Filip Turek IV g, Gabriel Lach IV , Kacper Mierzejewski IV, ucz. p. Katarzyny Nowak, p. Ilony Kucharskiej, p. Anny Wesołowskiej, p. Lucyny Wiśniewskiej, p. Magdaleny Soboń, p. Joanny Zagozdon, p. Renaty Bartnik,p. Pauliny Jankowskiej, p. Joanny Zybury, p. Janusza Ozdoby, p. Andrzeja Waniela, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Pawła Łagody

     

     

     
    © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

    Aktualności

    Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...