Sekretariat czynny:  poniedziałek - piątek: 7.30-15.30;   tel. +48-41-247-20-42

  godlo

  Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3
  w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
  im. Stefana Żeromskiego

  Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno - Kompensacyjnej

   

  W dniach 26 września do 3 października klasy 5 – 8 uczestniczyły w zajęciach Akademii Nauki. W tym roku tematem przewodnim było światło (widzialne i niewidzialne). Pokazy uświadomiły uczniom, że są różne rodzaje światła oraz jakie są jego właściwości i znaczenie. Zajęcia wzbogacone były ciekawymi doświadczeniami w których uczestniczyli uczniowie. Zajęcia Akademii Nauki to doskonała lekcja fizyki.

  26 września 2019 roku gościliśmy w naszej klasie dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunkami Publicznego Przedszkola nr 19 im. Jana Brzechwy.

  W ramach współpracy przy realizacji Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie klasy I „B” pod opieką p. Bożeny Nizielskiej uczestniczyli w zajęciach sportowych z dziećmi z zaprzyjaźnionego przedszkola. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor i zdrowa rywalizacja.

  27 września uczniowie klasy V h pod opieką p. Danuty Wiśniewskiej udali się na wędrówkę regionalną. Wszyscy zapoznali się z historią miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, nawiedzili kościół Świętego Michała Archanioła i miejsca pamięci wokół niego, oddali hołd poległym mieszkańcom na rynku miasta, zobaczyli tablicę pamiątkową w miejscu żydowskiej synagogi oraz cmentarz żydowski – kirkut i 300-letni dąb.
  Wszyscy wykonywali pamiątkowe zdjęcia, które posłużą im do wykonania albumu o Ostrowcu.

  27 września 2019 roku w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. H. Sienkiewicza 70 odbyło się spotkanie informacyjno – edukacyjne w formie saloniku dyskusyjnego. Hasłem przewodnim było: WŁĄCZ SIĘ DO ŻYCIA – POSTAW NA PASJE… a robi się to tak!

  Przed licznie zgromadzoną młodzieżą szkolną wystąpił zespół The Hoods, czyli Paweł i Jan Kaptur, którzy ciekawie opowiadali o historii założenia kapeli oraz o swojej muzycznej pasji i o tym, jak wpływa ona pozytywnie na ich życie i wzajemne relacje. Należy wspomnieć, że Janek ma dopiero 9 lat, a gra już od 7 lat!!!

  Uczestnicy warsztatów obejrzeli film edukacyjny NIE dla nałogów, a następnie wzięli udział w konkursach. Najaktywniejsi otrzymali upominki.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII b pod opieką pani Doroty Dziubek.

  Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków.

  Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków, który od tej pory obchodzony jest corocznie.

  W ramach tegorocznego Europejskiego Dnia Języków Obcych, podczas zajęć jezyka angielskiego, klasa 7a wraz z p. Dorotą Barańską-Balin, poznała ciekawostki na temat języków europejskich oraz rywalizowała w grupach wykonując rożne zadania językowe. Konkurencje obejmowały rozwiazanie quizu językowego, wpisanie nazw języków na konturową mapę Europy, naukę liczenia do 10 w wybranych językach europejskich oraz poprawne przeczytanie najdłuższych słów Europy.

  Powyższe zadania dostarczyły uczniom mnóstwo zabawy ale także były niełatwym wyzwaniem językowym - zwłaszcza liczenie w języku fińskim czy węgierskim. Przede wszystkim jednak uświadomiły uczniom skalę różnorodności językowej Europy.

  "Dzień chłopaka, dzień chłopaka, dziś świętuje męska paka"- pod takim właśnie hasłem przebiegały obchody Dnia chłopaka 30.09.2019 r.  w klasie I c.

  Dziewczęta wraz ze swoją panią Iwoną Stańczak rozpoczęły "świętowanie" odśpiewaniem tradycyjnego "Sto lat". Potem przyszedł czas na życzenia, upominki i samodzielnie zrobione laurki.

  Uśmiech nie znikał z twarzy chłopaków.
  Czas mijał przyjemnie na pląsach i zabawie przy piosenkach" Chcę mieć chłopaka", "Tańczmy, bawmy się", oraz przebojach "Crazy Froga".

   
  © 2017 Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

  Aktualności

  Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej...